03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Výhra věnovaná Luku Shawovi

Máme tu další pondělí, což znamená další díl blogu Juana Maty.

juan memphis oslavují

Ahoj všichni,

Akorát jsem se vrátil domů ze Southamptonu. Jsem velmi rád za vítězství, které přeneslo tým na druhou příčku v tabulce, takže jsme týden lépe zakončili, než začali, a to kvůli úterní prohře v Champions League. Věděli jsme, jak je důležité vyhrát na St. Mary poté, co někteří z našich rivalů v sobotu ztratili. My jsme to dokázali, ale hra měla různé fáze…

V první půlhodině byli lepším týmem, dali gól a vytvořili si několik šancí, ale my jsme před přestávkou dokázali srovnat. Po poločase jsme lépe kontrolovali hru, Anthony dal svůj druhý gól a přidali jsme další po tom, co jsem dokázal zužitkovat úžasnou týmovou hru, kdy jsme si před gólem pětačtyřicetkrát nahráli. Asistence přišla po Memphisově tyčce a já mohl dát třetí gól. Nicméně, jak jsem později řekl, v Premier League musíte ve skoro každém zápase bojovat až do konce. Pelle dal svůj druhý gól pro Southmapton a zkoušeli srovnat, ale David dělal úžasné zákroky, jako už tolikrát v posledních letech, a tak jsme vyhráli.

Stručně řečeno, bylo to velmi důležité a speciální vítězství. Každý ví, že minulé úterý pro nás bylo špatné. Kvůli porážce, ale hlavně kvůli hroznému a vážnému zranění Luka Shawa. Bylo to velmi nešťastné a utrpěl dvojitou zlomeninu pravé nohy; každý z nás cítil jeho bolest. To je důvod, proč jsme mu chtěli darovat vítězství, a to co nejdříve, udělat mu radost alespoň na okamžik, přišlo to v neděli. Jsem si jistý, že se vrátí silnější a bude tvrdě pracovat, aby byl s námi. Měl skvělý start do sezony, tolik nám pomáhal. Všechna naše podpora jde k tobě, můj kamaráde, víš, že jsme s tebou!

Nechci zapomenout na další skvělou věc v tomto zápase. Znovu jsem potkal mého přítele Oriola Romeua, jedno z nejlepších kluků, co jsem ve fotbale poznal. Přeji mu mnoho štěstí. Jeho dres už je v mé sbírce!

Už na cestě domů jsme věděli, že Španělsko vyhrálo mistrovství Evropy v basketbalu. Je to nejlepší zakončení skvělého turnaje. Tým ukázal, jak překonat špatný start talentem a týmovým duchem. Během týdne jsem si užil sledování zápasů proti Řecku a Francii. Pau Gasol byl neskutečný! Podle mého názoru je jedním z nejlepších španělských sportovců historie. Dává do všeho, co dělá, tolik vášně, je oddaný sportu a má respekt ke spoluhráčům i soupeřům. Je zářným příkladem mnoha věcí. Gratulace této generaci hráčů za tolik dobrých momentů v průběhu let. Celá země je obdivuje a chválí. Kluci, jste skvělí.

Zpátky k fotbalu, víkendová La Liga byla ve znamení výher Realu Madrid, Barcelony a Atletica. Granada to Realu vůbec neulehčila a zasloužili by si alespoň jeden bod. V sobotu jsem taky sledoval zápas Atletica v Ipuruaře. Jeden gól dal Fernando Torres a ten gól byl pro něj tak typický… Některé věci se nikdy nezmění!

Mezitím Barcelona vyhrála svůj čtvrtý zápas ze čtyř. Tým Luise Enriqueho si udržuje formu z minulé sezony a nevypadá to, že by měli zvolnit.

Nakonec bych vám chtěl ještě jednou poděkovat za vaše komentáře a připomínky na mém YouTube kanálu. Doufám, že vás tento týden překvapím s jedním videem, dejte mi vědět, jestli se vám líbilo. Teď vás budu muset opustit. Za pár hodin máme další trénink. Musíme se zregenerovat z posledního a připravit se na další dva, co nás tento týden čekají; ve středu nám začíná Capital One Cup proti Ipswich Town. V anglickém fotbale je to tým historie a jsem si jistý, že to pro nás nebude jednoduchý zápas. Potom hrajeme proti Sunderlandu. Ten potřebuje body a na Old Trafford přijedou vyhrát. Doufáme, že budeme hrát dobře a vyhrajeme oba zápasy. Byla by to radost pro všechny: pro nás, pro vás… pro Luka.

Mějte pěkný týden! Objímám vás!

Juan

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!