07/03/2021
Akadémia

U21: United – Everton 3:1

Po dlhšej odmlke sa v súťažnom zápase predstavil aj náš rezervný tím, ktorý si na domácej pôde poradil s Evertonom 3:1.

Wilson (bleacherreport.net)

Naši mladíci od úvodu stretnutia kontrolovali hru, ale vďaka vysokému napádaniu hráčov Evertonu sa len ťažko dostávali do streleckých príležitostí. V 6. minúte vysunul Sean Goss nabehnutého Lingarda, ktorý sa pokúšal prehodiť brankára, ale jeho lob skončil tesne nad brvnom. O pár minút neskôr sa United mohli dostať do vedenia potom ako Tuanzebe dobre zakombinoval s Fosu-Mensahom, ale z následného centra nedokázal Wilson umiestniť loptu medzi tri žrde. O desať minút neskôr sa už naši hráči mohli radovať z otváracieho gólu tohto stretnutia. James Weir zaútočil stredom ihriska a po narážačke s Wilsonom na vrchole šestnástky otvoril skóre prízemnou strelou do spodného rohu brány. 1:0. Prešlo len šesť minút a naši mladíci sa radovali opäť. Josh Harrop zachytil obetavým zákrokom rozohrávku hostí, k lopte sa dostal Wilson, ktorý prenikol až pred šestnástku a predviedol vynikajúce zakončenie ľavou nohou opäť do spodného rohu brány Evertonu. 2:0. Hostia sa však vôbec nevzdávali a pokúšali sa prejsť cez stred ihriska, v ktorom výborne pracovala trojica Fosu-Mensah, Weir a Harrop. Títo hráči bojovali veľmi tvrdo, získavali stratené lopty a nedovolili hosťom prechod pred našu bránu. Aj preto bol Sam Johnstone v prvom polčase bez práce. Až v závere musel predviesť svoje umenie po hlavičke Henena, ktorá dala bodku za prvým polčasom.

Do druhého polčasu nastúpili United opäť veľmi dobre. Prvá vážnejšia šanca prišla v 49. minúte, ale strela Harropa po prihrávke Borthwicka-Jacksona išla tesne nad bránu. Hneď nasledujúca šanca v 55. minúte znamenala trojgólové vedenie pre United. Jesse Lingard si prebral prihrávku pred šestnástkou a jeho točená strela skončila v protiľahlom rohu brány. 3:0. K ďalšiemu gólu bol veľmi blízko aktívny Lingard v 60. minúte, no jeho strela tentokrát skončila na brankárovi Evertonu. Hostia mohli streliť gól po zlom odkope Varelu. K lopte sa na šestnástke dostal Ledson a Johnstone musel vytiahnuť perfektný zákrok proti strele do horného rohu brány. Evertonu sa však nakoniec podarilo znížiť v 75. minúte. Do rýchleho protiútoku sa po pravej strane dostal nikým nestrážený Kenny a jeho presný center upratal do siete z bezprostrednej vzdialenosti Dyson. 3:1. United mohli v zápätí na tento gól odpovedať tým najlepším spôsobom. Fosu-Mensah sa po pravej strane predral až do šestnástky, ale jeho prudkú strelu dokázal odvrátiť obetavým zákrokom obranca. Mladý holandský univerzál predviedol v tomto zápase výborný výkon a určite potešil všetkých, ktorí vkladajú nádej do tohto talentovaného hráča. Hostia sa do konca zápasu neustále snažili zvrátiť nepriaznivý výsledok, ale ich šance končili výbornými zákrokmi Borthwicka-Johnsona. Poslednú šancu v zápase mal James Wilson po prihrávke od Harropa, ale jeho pokus odvrátila obrana na roh.

Náš rezervný tím si tak v kvalitnom zápase dokázal poradiť s nepríjemným Evertonom a pripísal si prvé víťazstvo v sezóne v pomere 3:1. Po dvoch odohraných zápasoch sa naši mladíci nachádzajú na piatom mieste v tabuľke so štyrmi bodmi na svojom konte. Treba však pripomenúť, že mužstvá nad nami majú tri zápasy k dobru.

Góly: 17´Weir, 23´Wilson, 55´Lingard, – 75´Dyson