REVIEW: Southampton – Manchester United

18

V ďalšom zápase Premier League sa Manchester United stretol so Southamptonom na ich štadióne St Mary’s. Svätci sa síce dostali do vedenia 1:0, ale Červení diabli sa nevzdali a nakoniec otočili stav zápasu na konečných 2:3.

Button - Před zápasem

V poslednom ligovom zápase proti Liverpoolu dokázali diabli bodovať naplno a zvíťazili v najsledovanejšom derby Anglicka pomerom 3:1. Túto výhru sa im ale nepodarilo zopakovať v Lige Majstrov proti PSV. Tento zápas bol veľmi smolný či už výsledkom 2:1 ale najmä nepekným zranením, ktoré utrpel ľavý obranca Luke Shaw. Diabli boli teda naladení z predchádzajúcej ligovej výhry a dopredu ich hnal aj Shaw. Navyše v ostatných zápasoch kola vyšlo bodovo na prázdno City aj Arsenal, takže prípadná výhra by nás posunula na druhé miesto len o 2 body za City, takže rozhodne bolo o čo hrať.

Button - První poločas

Na začiatku zápasu sa oba celky striedali v držaní lopty najmä v strede ihriska. Ale prvých 15 minút mali viac šancí na skórovanie domáci. Prvú šancu si v 10. minúte vypracovali po prehratom súboji Blinda s Pellém, ktorú nepresne zakončil Tadič. Ďalšia akcia prišla v 13. minúte, kedy po presnom centri z pravej strany zakončoval Mané, ale fantastickým zákrokom sa blysol brankár De Gea, no s následnou dorážkou Pellého nemohol už nič robiť a tak sa Svätci dostali do vedenia 1:0. V 16. minúte opäť hrozili domáci a opäť v tom mal prsty Pellé, ktorý nastrelil len žrď bránky United. Počas týchto minút naša obrana pôsobila dosť nekompaktne, čo sa ale postupne až do konca zápasu zlepšovalo. Prvá šancu United mal Martial po spolupráci s Memphisom, ale jeho strela mierila vysoko nad. Diváci boli fantastický počas celého zápasu, ale v 23. minúte sme boli svedkami obrovského potlesku za Shawa. Minútu na to prišla ďalšia akcia United, kedy po centri Matu zakončoval hlavou Memphis, ale ani táto hlavička nepriniesla gól. Ten prišiel neskôr v 34. minúte po vyhratom súboji Schneiderlina v strede poľa. Lopta sa dostala k Matovi, ktorý možno bol trochu v offside a následne k Martialovi, ktorý sa pohral s brániacim hráčom a vyrovnal stav zápasu popod padajúceho brankára na 1:1. Týmto výsledkom sa aj skončil prvý polčas, kde sa už do konca nič podstatné neudialo.

Button - Druhý poločas

Druhý polčas sme začali vystriedaním Valenciu za Darmiana na pravý okraj obrany. V úvode polčasu potiahol po ľavej strane akciu Memphis, ktorému však súperova obrana odobrala loptu. To sa zdalo zo začiatku ako koniec akcie, ale prišla veľká hrubka Yoshidu, ktorého prihrávku na brankára zachytil Martial. Tento 19 ročný talentovaný Francúz neváhal a poslal Diablov prízemnou strelou do vedenia 1:2. V 53. minúte strieľal aktívny Memphis, ale ani táto strela neskončila v bráne Svätcov. Pár minút na to, zahrávali hráči Southamptonu rohový kop, po ktorom vytiahol De Gea ďalší fantastický zákrok na čiare a Schneiderlin odpratal loptu do bezpečia. Diabli sa snažili kontrolovať hru, k čomu prispelo aj poslanie Bastiana Schweinteigera na trávnik. To prinieslo svoje ovocie už v 68. minúte kedy po niekoľkých sériách prihrávok sa dostal do zakončenia Memphis. Tomuto Holanďanovi to v tomto zápase žiaľ nebolo súdené a nastrelil len tyčku. Lopta sa však odrazila k Matovi, ktorý nemal žiaden problém skórovať do poloodkrytej bránky súpera a zvýšil tak náskok United na 1:3. Od tohto momentu hráči Southamptonu museli otvoriť hru a začať viac riskovať. Obrana United pôsobila kompaktne a hráčov dobre vytláčali z nebezpečných pozícii. Za zmienku stojí Maného pokus o penaltu, ktorý rozhodca správne posúdil a pokračovalo sa v hre. Azda jediná chyba prišla v 86. minúte sa na pravej strane dostal k centru Mané, ktorý posadil loptu na hlavu Pellého. Ten sa z takýchto pozícii nemýli a znížil tak stav na 2:3. Tento gól Svätcov nabudil ešte viac a začali sa tlačil čoraz viac k 16-tke United, kam smerovali nakopávané lopty. Po jednej z takýchto centrov sa dostal k lopte Wanyama, ktorého strelu opäť zlikvidoval skvele chytajúci De Gea. Toto bola posledná akcia zápasu, ktorý sa skončil výhrou Manchestru United, ku ktorej veľkou mierou prispel mladý Anthony Martial.

Button - Závěr

Po nevydarenom prvom polčase, kedy sa hráči Manchestru United hľadali a obrana nepôsobila istým dojmom mohli Diabli aj prehrávať. Druhý polčas nás ale nechal zabudnúť na prvý a vďaka Martialovi a jeho druhému gólu sa dýchlo ľahšie. Postupne sa hra z našej strany zlepšovala a dokázali sme doviezť zápas do víťazného konca.

Southampton: Stekelenburg, Yoshida, Fonte, van Dijk, Targett (Martina 45′), Wanyama, Romeu (Davis 56′), Ward-Prowse (Long 76′), Tadic, Mane, Pelle.
Nestriedaní hráči: Davis, Cedric, Rodriguez, Juanmi.
Žlté karty: Van Dijk, Fonte

Manchester United: De Gea, Darmian (Valencia 45′), Smalling, Rojo (McNair 69′), Blind, Carrick (Schweinsteiger 60′), Schneiderlin, Mata, Memphis, Rooney, Martial.
Nestriedaní hráči: Romero, Herrera, Young, Fellaini.