Smalling lituje neproměněných šancí

0

Chriss Smalling věří, že Manchester United musí lépe využívat držení míče k vstřelení branek a to i díky poslednímu utkání Ligy mistrů, v němž ďáblové prohráli 2:1 s PSV Eindhoven.

Anglický obránce strážil jako obvykle zadní vrátka obrany Manchesteru a tak jen zdáli sledoval, jak Memphis Depay v 41. minutě skóroval proti svému bývalému týmu. Nicméně United nebyli schopní udržet výhodu, jelikož branky Hectora Morena a Luciana Narsingha zajistily výhru pro domácí tým.

„Myslím, že jsme nebyli dostatečně rychlí a přesní v poslední třetině hřiště a v jejich šestnáctce. Také potřebujeme vytěžit víc z našeho držení míče.

V prvním poločase skórovalo PSV z jejich jedné jediné šance, z rohu, a pak jsme odevzdali míč kousek před naším vápnem a hned nás potrestali. Výborně využili šancí a pro nás z toho byla noc plná zklamání.

Dali jsme dobrý gól, ale pak jsme se nedokázali pořádně nakopnout. Musíme se z toho poučit před nedělním zápasem Premier League. Připouštím, že nemůžete dělat velké rozdíly mezi utkáním Premier League, Ligy mistrů nebo pohárovým. Když neproměníte své šance jako my, budete potrestáni.“

Luke Shaw bohužel nenastoupí proti svému bývalému klubu poté, co utrpěl dvojitou zlomeninu nohy v 15. minutě a musel být vystřídán. Smalling mu přeje jen to nejlepší.

„Neviděl jsem to zranění na vlastní oči, ale vím, že pár hráčů ano – každopádně mu všichni přejeme brzké uzdravení.“