30/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Reakce na debut Anthonyho Martiala

Po vítězném zápase Manchesteru United 3:1 nad Liverpoolem na Old Trafford bylo jméno Anthony Martial vysloveno snad každým z nás, když tento mladík naskočil do derby z lavičky a svým gólem pojistil vedení Rudých ďáblů.

EEFF5572976546609E14E98C66B3A024.ashx

 

Martial, nová posila United ze závěrečného dne přestupů, si našel cestu přes Martina Škrtěla s chladnou hlavou zakončil akci za záda Simona Mignoleta před Stretford End, čímž rychle uhasil plamínek naděje, který se hráčům Liverpoolu rozhořel po velkolepé trefě Christiana Bentekeho

 

 Tvůrce historie

Martial je prvním hráčem United z poválečného období, který zažil svůj debut proti Liverpoolu na Old Trafford – tím posledním byl John Thompson v roce 1936. Devatenáctiletý Francouz je taktéž vůbec prvním hráčem, který vstřelil gól Liverpoolu při svém debutu a zároveň ze střetnutí vyšel jeho tým vítězně. Dalšími debutujícími střelci United proti Liverpoolu byli Tom Nutall při remíze 1:1 z roku 1912, Thompson při porážce 2:5 v roce 1936 a legendární střelec Ruud van Nistelrooy, jenž vstřelil branku Liverpoolu v prohraném zápase Charity Shield roku 2001, který skončil 1:2.

Ruud-van-Nistelrooy

 Van Gaalův první

Martial se stal prvním hráčem, který skóroval při svém debutu v éře Louise van Gaala jako kouče United. Před ním se to podařilo Jamesi Wilsonovi, jenže ten skóroval proti Hull City, když byl na lavičce dočasně Ryan Giggs.

 

Vzrušení v médiích

Twitter byl zaplaven reakcemi na Martialův úžasný start v Divadle snů od bývalých hráčů…

@vancole9: Paráda! Nové číslo devět pro United!

@rioferdy5: Wow! To byl skvělý start v dresu United!

@JRonnyJohnsen: Wow. Martial #MUFC. Neuvěřitelná druhá půle.

… a fanoušků

@MrStephenHowson: Když se Martial dostal přes obranu, říkal jsem si, jestli teď vystřelí, bude to úžasný gól. A potom už jenom bum!

@Vicenzo PM: Fanoušci rivalů by měli pochopit, jak velký je tohle pro Martiala moment. Vždyť dokázal skórovat při svém debutu. Proti Liverpoolu. Před Stretford End.

 

Šťastní spoluhráči

„Samozřejmě, že jsem za něho velmi šťastný. Je tady nový a myslím si, že všichni v týmu jsou hodně rádi, že vstřelil svůj první gól. A že to byl pořádný gól!“ – Daley Blind.

„Zatím necháváme práci překladače pro Martiala na Schneiderlinovi, ale pokud bude mluvit na hřišti takovýmto způsobem, víc nepotřebujeme.“ – Ashley Young.

„Myslím si, že je to hráč, který přináší do našeho týmu jiné kvality, než máme my ostatní,“ – Ander Herrera.

„Dnes to pro nás bylo skvělé vítězství. Jsem šťastný za Anthonyho Martiala za jeho první gól. Doufám, že je to jeden z mnoha.“ Wayne Rooney.

 

Manažer

„Vstřelil úžasný gól a já už nyní vidím, že fyzicky má na Premier League. Skvěle zvládá dribling a jeho zakončení je fantastické. Za mou kariéru se mnoha hráčům podařilo skórovat v debutovém zápase a myslím si, že je to dobré znamení.“ – Louis van Gaal.

 

Poslední slova od hráče samotného

„Jsem velmi šťastný za vítězství. Děkuji vám všem za vaši podporu.“ – Anthony Martial na Twitteru.

3C72FC3A5800465AB6A12FCD51D7981A.ashx

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!