02/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Rozhovory

Rozhovor s: Sean Goss

Záložník Sean Goss bude v této sezoně patřit ke klíčovým hráčům Manchesteru United U21 a chce těžit ze zkušeností, které získal s prvním týmem United na předsezonním turné v USA.

sean_goss

Jaká je největší věc, kterou sis odnesl z prvního týmu během turné?
Byla to celkově zkušenost být s prvním týmem a vidět z první ruky kvalitu hráčů, které máme v týmu, stejně tak jako práce s manažerem a realizačním týmem. Byl to skvělý pocit být součástí toho všeho.

Jak hodnotíš trénink?
Opravdu jsem si to užil. Byl to velký krok kupředu a velká výzva. Některé fáze tréninku byly opravdu náročné, ale i tak jsem si to užil.

Ryan Giggs moc dobře ví, jaké je to být mladíkem na turné. Mluvil s tebou a radil ti?
Prohodili jsme spolu pár slov, ale většinou mi jenom řekl, co mám dělat. Na konci mi řekl, že jsem si vedl dobře a že se mu líbil můj přístup. Když slyšíte takové věci od někoho, jako je on, dodá vám to důvěru a chuť do další práce.

Na konci turné ses musel cítit pohodlně?
Určitě. Ke konci turné jsem byl v tréninku uvolněnější, ale myslím si, že je to naprosto normální, když jste na začátku trochu nervózní, zvláště když je kolem vás tolik skvělých hráčů. Všichni mi byli nápomocní a užil jsem si to.

Navíc muselo být užitečné, že jsi kolem sebe měl hráče jako jsou Jesse Lingard, James Wilson, Paddy McNair nebo Tyler Blackett…
Ano, bylo fajn je mít kolem sebe a všichni mi opravdu hodně pomohli. S prvním týmem už mají zkušenosti a já bych rád pokračoval v jejich stopách.

Je pravda, že tví rodiče přiletěli do Chicaga k zápasu proti PSG, aby viděli tvůj debut?
Ano, moje máma, ale ta byla na všech zápasech turné. Později mi řekla, že si v loňském roce zamluvila volno, kdybych byl náhodou v týmu. Vůbec jsem o tom nevěděl. Můj otec nedostal volno v práci, takže moje máma cestovala na vlastní pěst a byla na každém utkání. Byl jsem s ní v kontaktu a je fajn, že byla na mém debutu. Přiznala se mi, že když jsem šel na hřiště, tak plakala.

Pravděpodobně teď tyto získané zkušenosti budeš chtít uplatnit v týmu Manchesteru United U21…
Ano, naučil jsem se toho opravdu hodně a rád bych to teď zužitkoval v týmu U21. Uvidíme, zdali na to navážu do budoucna. Vím, že musím tvrdě trénovat a doufám, že dostanu šanci.

Máš po turné pocit, že je nyní všechno možné?
Určitě. Navíc jsem viděl mladé kluky jako Paddyho, který dostal šanci, odehrál za první tým několik zápasů a podepsal nový kontrakt. To je přesně ten příklad, který bych chtěl následovat.

Co ti řekl manažer na konci turné?
Řekl mi, že byl se mnou spokojen, a gratuloval mi k mému debutu. Řekl, že jsem si to zasloužil. Byl to dobrý pocit slyšet jej toto říkat.

Někteří lidé tě přirovnávají hrou k Michaelu Carrickovi a právě jeho si v utkání proti PSG střídal, byl to skvělý okamžik?
Říká mi to hodně lidí a jsem za to rád. Vzhlížím k němu jako k hráči. Je to špičkový fotbalista a přijít na hřiště místo něj udělalo můj debut ještě více speciálním. Má skvělou přihrávku, neztrácí míč a je jedním ze stavebních kamenů týmu. Na turné jsem s ním párkrát mluvil a z jeho tréninku jsem si toho hodně odnesl, stejně tak jako když párkrát hrál za tým U21. Byla to velká pomoc.

Jak jsi řekl, Michael je jedním z hráčů prvního týmu, který nastoupil za tým U21. Jak moc z toho mladí hráči těží?
Mít takového zkušeného hráče v týmu je obrovská pomoc. Všichni byli opravdu profesionální, přistupovali k zápasům zodpovědně a chtěli vyhrát stejně, jako kdyby hráli za první tým.

Na závěr, jaké jsou tvé cíle pro zbytek sezony jak v týmu U21, tak v prvním týmu United?
V minulé sezoně jsme s U21 vyhráli ligu, takže bychom si chtěli trofej ponechat i nadále. Co se týče prvního týmu, tak chci tvrdě pracovat v tréninku, snažit se co nejvíce a být trpělivý. Pokud bych dostal šanci, rozhodně bych ji chtěl využít.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!