17/05/2021
Akadémia

LSC: Rochdale – United 2:3

Manchester United U21 ve včerejším zápase Lancashire Senior Cupu porazil Rochdale na jeho hřišti 3:2 a postoupil do čtvrtfinále soutěže. Hattrickem se v utkání blýskl útočník Ashley Fletcher.

ashley-fletcher-man-utd_3315647

Trenér Manchesteru United U21 Warren Joyce dal v utkání šanci několika mladším hráčům, když v brance nastoupil Dean Henderson a v záloze Joe Riley. Šanci dostal i obránce Axel Tuanzebe, který se vrátil do sestavy po zranění.

Mladíci Manchesteru United byli od začátku utkání velmi aktivní, kdy většina akcí šla přes dvojici záložníků Josh Harrop – Sean Goss. V 8. minutě utkání se hosté dožadovali odpískání pokutového kopu po faulu na Ashleyho Fletchera, ale marně. O dvě minuty později už ale Manchester United U21 vedl. Sean Goss dobrým presinkem vybojoval míč pro Fletchera, který přízemní střelou do rohu branky otevřel skóre utkání – 0:1. V 18. minutě Fletcher přidal další branku a to když využil nádherné přihrávky Seana Gosse a chyby domácího brankáře Jonathana Diba Musangy – 0:2.

Poté ale začali být domácí mnohem aktivnější a vypracovali si několik slibných střeleckých příležitostí. V 23. minutě na poslední chvíli zblokoval nebezpečnou střelu Nathaniela Mendeze-Lainga obránce Donald Love. Ve 40. minutě musel Henderson zasahovat proti střele Calluma Campse. Rochdale se přeci jenom dočkal branky a to v nastaveném čase prvního poločasu. Po pěkné kombinaci Campse a Alessandra druhý jmenovaný nedal Hendersonovi v brance United žádnou šanci – 1:2.

Začátek druhého poločasu byl pro mladíky United příjemný. V 47. minutě byl v pokutovém území faulován Cameron Bortwick-Jackson a kopala se penalta. Tu střelou doprostřed branky proměnil Ashley Fletcher, který tak zkompletoval svůj hattrick – 1:3. Za domácí se následně neprosadili Rose a ani Alessandra, prvního jmenovaného vychytal Henderson, druhý pálil vedle hostující branky. Na druhé straně neuspěli James Weir a skvěle hrající Sean Goss.

V 63. minutě v pokutovém území fauloval Guillermo Varela Mendeze-Lainga a kopala se tak další penalta. Tu proměnil Michael Rose – 2:3. S přibývajícím časem domácí Rochdale zatlačil svého protivníka a vytvořil si několik obrovských šancí. Brankář Rudých ďáblů Dean Henderson však zneškodnil střelecké pokusy Bunneyho, Roseho, Campse i Alessandra a velkou měrou se tak podílel na vítězství svého týmu v poměru 3:2.