Rooney vyrovnal střelecký rekord Anglie

16

V sobotu hrála Anglie v San Marinu a zvítězila 6:0. A nejen, že Albion postoupil na mistrovství Evropy, ale Wayne Rooney proměnil penaltu a dorovnal tak svým devětačtyřicátým gólem Sira Bobbyho Charltona.

wayne-rooney-england-ecuador_3153809

Útočník Manchesteru United Wayne Rooney otevřel skóre ve třinácté minutě, čímž otevřel cestu týmu Roye Hodgsona na šampionát, který se bude konat příští rok ve Francii. Rooney byl vystřídán po hodině hry, překonat rekord Bobbyho Charltona bude mít možnost v úterý, kdy hraje Anglie ve Wembley proti Švýcarsku. Rooney zvládl 49 branek v 106ti utkáních – stejně jako sir Bobby.

„Jsem hrdý, že jsem dorovnal rekord Sira Bobbyho,“ řekl Rooney po zápase pro ITV. „Mým cílem je teď makat, snažit se pomoci týmu v úterý večer vyhrát a porazit rekord a stát se jeho držitelem. Bylo by skvělé, kdybych ho překonal už včera, ale překonat ho ve Wembley s jeho tradicí, to by bylo skvělé. Ale opakuju, je důležité, že jsme vyhráli.“

Luke Shaw taky nastoupil proti fotbalovému trpaslíku San Marinu (odehrál celý zápas) a v třicáté minutě zapříčinil svým parádním centrem z levé strany to, že Cristian Brolli si dal vlastní gól. Další góly přidali Ross Barkley, Harry Kane a dvakrát skóroval Theo Walcott. Chris Smalling a Michael Carrick zůstali nevyužitými náhradníky.

V Oviedu porazili Španělé Slováky 2:0, díky čemuž se posunuli do čela tabulky C, kde vystřídali právě Slováky. Jen z lavičky zápas sledovala dvojice Juan Mata a David de Gea.

Skotský výběr do jednadvaceti let rozehrál svou kvalifikační skupinu na mistrovství Evropy proti Severnímu Irsku výhrou 2:1, kterou z lavičky sledoval Donald Love.

Za anglický výběr do osmnácti let nenastoupil ani Ro-Shaun Williams.