22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Chris je skvělý stoper, říká Daley Blind

Daley Blind věří, že jeho výchova v akademii Ajaxu mu pomohla adaptovat se na novou pozici vedle Chrise Smallinga v srdci obrany Manchesteru United.

daley blind 5416a9ea04f7e_455432620

Nizozemský reprezentant je nejspíš nejvíce univerzálním hráčem v United, je tedy tím druhem multifunkčního fotbalisty, kterých si cení Louis van Gaal i ostatní manažeři. Minulý rok hrál na mistrovství světa levého obránce, v United tam nějakou dobu hrál také, potom taky ve středu zálohy a nyní ve středu obrany, kde zatím nastoupil v každém utkání ročníku 2015/16.

I když už si zkusil hru v stoperské trojici při hře na tři obránce, byla pro něj hra vedle Chrise Smallinga poměrně nová záležitost. A zatímco anglickému stoperovi přinesla dominantní hra nominaci na hráče měsíce, Blind se v nové pozici dobře adaptoval a na začátku nové sezony podává poměrně spolehlivé výkony.

„Snažím se dělat to nejlepší a manažer mi věří, což mi dává hodně sebevědomí. Je dobré hrát tam vedle Chrise Smallinga. Vedle mě je skvělý, je to skvělý hráč. Je jiný než já, dělám to svým způsobem, ale od Chrise se toho můžu spoustu naučit,“ řekl Holanďan pro klubovou televizi.

Blind se toho o hraní ve středu obrany naučil i v Ajaxu, což byl jeho jediný stálý klub předtím, než před rokem přestoupil do Manchesteru United.     

„Hrál jsem na stoperu v mládežnických týmech Ajaxu. Jsem rád, že mi tamní akademie umožnila hrát v různých pozicích a pomohla mi k tomu, abych se stal hráčem, jakým jsem teď.“

„Jsem hráč, který se dokáže rychle adaptovat na novou pozici, ať je to kdekoliv – levá obrana, střed zálohy nebo teď střed obrany. Snažím se dívat na každou pozici a ptát se sám sebe: Co je pro in potřeba? Co mám dělat v té pozici? A snažím se z toho pracovat. Jsem velmi rád, že mohu hrát v těchto pozicích.“

Zdroj: manutd.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!