29/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Seznamte se: Anthony Martial

Manchester United včera zkompletoval přestup francouzského útočníka Anthonyho Martiala z AS Monaco za částku pohybující se kolem 36 milionů liber. Pojďme si hráče blíže představit.

Anthony Martial pochází z předměstí Paříže a od svých šesti let nastupoval za mládežnický tým CO Les Ulis, kde se svojí fotbalovou kariérou začínali například bývalý útočník Arsenalu Thierry Henry nebo obránce Manchesteru United Patrice Evra. V roce 2009, když bylo Martialovi 14 let, zaujal skauty Olympique Lyon, kam v témže roce přestoupil.

V první sezoně v Lyonu odehrál za juniorský tým celkem 17 utkání, ve kterých vstřelil devět branek. Ve své druhé sezoně odehrál za stejný tým 21 utkání s neuvěřitelnou bilancí 32 vstřelených branek. Díky skvělým výkonům si vysloužil pozvánku do národního týmu Francie U17, se kterým se v roce 2012 zúčastnil mistrovství Evropy fotbalistů do 17ti let.

V sezoně 2012/2013 Martial poprvé nakoukl do prvního týmu Olympique Lyon a v prosinci 2012 debutoval v prvním týmu v utkání Evropské ligy proti Hapoelu Ironi Kirjat Šmona. Ve francouzské lize pak debutoval v únoru 2013 v utkání proti Ajacciu. V sezoně Martial odehrál za Olympique Lyon čtyři utkání.

V létě roku 2013 projevilo o mladého útočníka zájem francouzské AS Monaco, kam hráč nakonec přestoupil za částku pohybující se kolem pěti milionů eur. V listopadu 2013 Martial debutoval v soutěžním zápase v dresu AS Monaco, když v utkání proti Nantes nahradil Radamela Falcaa. O pouhých šest dní později se Martial mohl radovat ze své první vstřelené branky, když se na výhře 2:0 svého klubu podílel jednou brankou. Sezonu 2013/2014 Martial zakončil s bilancí 15 odehraných zápasů a dvou vstřelených branek.

V sezoně 2014/2015 se Anthony Martial stal klíčovým hráčem AS Monaco a to i díky tomu, že útočník Radamel Falcao odešel na hostování do Manchesteru United. V soutěžních zápase Martial odehrál celkem 46 utkání s bilancí 12 vstřelených branek, z toho ve francouzské lize odehrál 35 utkání, ve kterých si připsal devět vstřelených branek. Monaco skončilo v ligové tabulce na třetím místě a dostalo se do čtvrtfinále Ligy mistrů.

V této sezoně Martial stihl za Monaco odehrát už sedm soutěžních zápasů, ve kterých vstřelil jednu branku. Stalo se tak v kvalifikaci o Ligu mistrů v utkání proti švýcarskému Young Boys. Ačkoliv v létě tohoto roku Martial podepsal s francouzským klubem novou smlouvu až do roku 2019, projevil o jeho služby zájem Manchester United. Oba týmy se dohodly na přestupu první zářijový den. Přestupová částka by se měla pohybovat kolem 36 milionů liber, ale v závislosti na bonusech by se mohla vyšplhat až na 58 milionů liber. Martial na Old Trafford podepsal smlouvu na čtyři roky s opcí na jeden rok a stal se nejdražším teenagerem v celé historii.

Fotbalová veřejnost Anthonyho Martiala svých herním stylem přirovnává k bývalé legendě Arsenalu a francouzskému reprezentantovi Thierry Henrymu. On sám mezi své největší přednosti řadí svojí rychlost a technickou dovednost.

Ihned po podpisu smlouvy s Manchesterem United se Martial přesunul zpátky do Francie, kde se připravuje s národním týmem k přátelským utkáním proti Portugalsku a Srbsku. Martial by tak již brzy mohl debutovat v národním dresu.

Zdroj: manutd.com, wikipedia.org, balls.ie


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!