28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Blog

Chicharitova stopa na Old Trafford

Jako blesk z čistého nebe se zrodil přestup Chicharita na Old Trafford. Tedy nějakého mexického útočníka, o kterém tehdy věděl snad jen samotný Sir Alex Ferguson.

Psal se rok 2010 a legendární manažer si při sledování Mistrovství světa mohl mnout ruce. Javier Hernández totiž dokázal vsítit dvě branky z pozice střídajícího hráče a najednou bylo jasné, že Ferguson zajíce v pytli rozhodně nekupoval.

Že se o místo v základní sestavě pobije, pak Chicharito ukázal na předsezónním tour, kdy v zápase proti výběru MLS vstřelil svůj debutový gól. Na svou debutovou branku v soutěžním zápase pak určitě nezapomene jak on, tak také většina fanoušků. Nejen, že se v utkání Community Shield dokázal trefit do branky Chelsea, ale způsob, při kterém se mu od nohy odrazil míč do hlavy a poté za záda Rosse Turnbulla, je zkrátka nezapomenutelný.

Vstřelí pětadvacet brankek, nechal se slyšet Paul Scholes, když poprvé uviděl Mexičana v akci. A byť přání středního záložníka bylo hodně ambiciózní, Chicharito jej v podstatě až do poslední chvíle naplňoval. Ve své první sezoně na ostrovech dokázal vstřelit rovných dvacet branek ve všech soutěžích, čímž pomohl jak k zisku Premier League, tak také k účasti ve finále Ligy mistrů.

Následující sezona pak nebyla pro Mexičana úspěšná jako ta první, když se trefil pouze dvanáctkrát. Důvěru však u Sira Alexe měl i v sezoně 2012/2013, tedy poslední mistrovské sezoně pro Rudé ďábly a v té už opět dokazoval své zabijácké instinkty, když vstřelil osmnáct branek.

V sezoně pod Davidem Moyesem se nástupce legendárního Solskjaera coby „super náhraníka“ trefil pouze devětkrát a jeho působení na Old Trafford se pomalu začalo chýlit ke konci. Špatná forma se pak také promítla na Mistrovství světa, na kterém vypadl ze základní sestavy reprezentačního výběru a na němž se trefil pouze jednou.

I přesto však upoutal pozornost Realu Madrid, který měl zapotřebí podepsat tohoto útočníka na hostování. Že to s Mexičanem vážně nemyslí, potvrdil Carlo Ancelotti, když dal útočníkovi prostor v pouhých třinácti soutěžních zápasech. Za zmínku však stojí branka ve čtvrtfinále Ligy mistrů proti Atléticu Madrid, kterou Bílému baletu zajistil postup do další fáze soutěže. Po sezoně se vrátil opět na Old Trafford, nicméně vystoupení v jeho posledním zápase v červeném dresu s Club Bruggy mu zlomilo vaz.

Javier-Chicharito-Hernandez

chicharito gol

Manchester United's English forward Wayn

Chicharito

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!