Review: Swansea City – Manchester United

20

V ďalšom zápase Premier League vycestoval Manchester United mimo Anglicka do Walesu na zápas proti Swansea City na Liberty Stadium. Červení diabli síce viedli 0:1, no nakoniec však nedokázali tento výsledok udržať a prehrali 2:1.

Button - Před zápasemPo vonkajšej výhre 0:4 nad Club Bruggy boli hráči naladení na víťaznú vlnu a naviac chceli predĺžiť minúty bez inkasovaného gólu. Naviac sa troma gólmi blysol mnohými kritizovaný kapitán Wayne Rooney, ktorý tak ukončil gólové suchoty.Domácemu tímu Swansea City sme mali po poslednej sezóne čo vracať. Bol to jediný tím, s ktorým sme nedokázali uhrať ani bod, takže motivácia vyhrať bola veľká. V zostave došlo oproti poslednému zápasu hneď k niekoľkým zmenám. Herrera sa iba posunul vyššie na pozíciu #10 a od začiatku nastúpili v strede vedľa seba Morgan Schneiderlin a Bastian Schweinsteieger. Po tomto záložnom „trojlístku“ volala väčšina fanúšikov už od prvého zápasu a konečne sa dočkali.

Button - První poločasÚvod zápasu začali United veľmi aktívne a už po pár minútach hrozil Memphis z priameho kopu a minútu po ňom aj Mata svojou strelou nad. Prvých 20 minút bolo v réžii diablov, čo dosvedčuje aj Rooneyho únik v 19. minúte, ktorému však Williams pri pokuse o kľučku loptu vypichol a v 21. minúte na pohľad pekná akcia, ktorú začal Memhis z krídla, prihrával do stredu na Herreru, ktorý posunul loptu na Matu, ale ani táto spolupráca dvoch španielov nepriniesla gól. Po týchto príležitostiach sa dostal k slovu aj súper a to hneď niekoľko krát behom pár minút. Najskôr sa Gomis len zastreľoval svojou strelou mimo. Následne po Shelveyho zahranom priamom kope sa dostal do zakončenia Sigurdsson, ktorého strela len tesne minula tri žrde. Z následnej rozohrávky Romera vznikla ďalšia akcia, keď zlý odkop argentínskeho brankára zachytil Shelvey a svojim lobom sa pokúsil potrestať túto chybu. A nakoniec to bola Gomisova strela, ktorý sa skvelým spôsobom uvoľnil cez oboch stopérov United a jeho strela našťastie trafila iba tyč Romerovej brány. Po tejto krušnej 5-minútovke si obe strany nevypracovali žiadne akcie snáď okrem Herrerovej strely mimo v 37. minúte. Polčas sa tak skončil bezgólovou remízou 0:0.

2

Button - Druhý poločas United ani nemohli začať druhý polčas lepšie. Hneď v úvode strelil svoj 50. gól v Premier League Juan Mata a poslal diablov do vedenia už v 49. minúte. Celé to začalo skvelým zatiahnutím po čiare a následným centrom od Shawa. Rooney center pustil na z druhej strany zbiehajúceho Matu, ktorý cez Williamsa otvoril skóre zápasu skvelou strelou pod brvno na 0:1. Diabli mohli pridať druhý chvíľu potom, keď Memphisov center zblokoval Williams a Fabianski len končekmi prstov dokázal vyškriabať loptu z brány. Ďalšia šanca prišla po Herrerovej kolmici na Matu, ktorý si zbiehal na ľavý okraj päťky, ale Španiel nedokázal loptu dopraviť do siete. Všetko naznačovalo, že minimálne jeden gól ešte príde. Gól prišiel, ale do opačnej siete, kedy po chybe v strede ihriska sa k lopte dostal v prečíslení Sigurdsson, ktorý vyslal presný center a Ayew už nemal problém skórovať a vyrovnal na 1:1. United ostali trochu zaskočení, čo využil opäť Ayew. Ten ale tentokrát prihrával na Gomisa, ktorá po zemi prekonal Romera a poslal „labute“ do vedenia 2:1. Ani striedania najskôr Carricka a Younga a neskôr Fellainiho nepriniesli vytúžený gól a tak sa po prvý raz v tejto sezóne zrodila prehra Manchestru Untied. Za zmienku stojí aj výkon rozhodcu, ktorý bol miestami dosť prísny a jednostranný najmä čo sa týka posudzovania súbojov o loptu.Ale taký je futbal a s tým musí každý hráč a tréner rátať.

Button - Závěr Všetko podstatné sa udialo v druhom polčase. Hráči Manchestru United dnes síce mali loptu na svojich kopačkách dosť často, čo ale neviedlo k streleniu viacerých gólov. V lige sme ešte nedali v zápase viac ako jeden gól a tak je treba popremýšľať, čo treba zlepšiť v ofenzíve. Defenzíva sa dnes tiež nepredviedla, kedy po chybách v strede poľa, ale najmä po laxnom prístupe a nedostúpení hráčov súpera sme inkasovali dva góly a tým sa pripravili o vedenie a nakoniec aj o 3 body.