Hodnotenie: Swansea City – Manchester United

21

V rámci 4. kola Premier League sa Diabli stretli na Liberty Stadium s Labuťami zo Swansea. V minulej sezóne sa tímu z Walesu podarilo United poraziť v oboch prípadoch 2:1 a tak Van Gaal potreboval túto sériu nutne prerušiť. Avšak jeho zverenci nedokázali nad skvele organizovaným súperom zvíťaziť a tak si Manchester domov odviezol už tretiu porážku 2:1 v radu a prišiel tak o dôležité body v úvode sezóny.

Hodnotenie new

Romero 2015Sergio Romero – Sergio opäť nastúpil v základnej zostave no dnes rozhodne sklamal svojim výkonom. Prvá strela Swansea síce prišla až 23. minúte, no mierila vedľa brány a tak s ňou Romero nemal žiadnu prácu, no pár minút nato pri ňom stálo šťastie hneď niekoľkokrát. Najprv sa do šance dostal Sigurdsson a Romero ležal na zemi skôr ako vôbec vystrelil a lopta len tesne minula bránu. Následne chyboval v rozohrávke, čo sa ihneď snažil využiť Shelvey, s touto strelou si napokon poradil. A len o pár okamihov ho zachránila po strele Gomisa konštrukcia brány. Viac práce už do konca prvého polčasu nemal. Osudové okamihy však prišli v druhom polčase, naprvý gól z hlavy Ayewa Romoro nedosiahol, ale to čo predviedol pri druhom góle mi pripomenulo De Geu v prvých dvoch rokoch pôsobenia u nás. 3.8/10

Darmian 2015Matteo Darmian – Hráč, ktorí podával stabilne dobré výkony, v dnešnom zápase nebol až tak presvedčivý. Nerobil síce žiadne väčšie chyby čo sa týka hry smerom dozadu, no smerom dopredu jednoznačne zaostáva za svojim kolegom z ľavej strany. V druhom polčase podal podobný výkon. Neustrážil si však Gomisa, ktorí za chrbátom Smallinga doklepol loptu do brány. 5.3/10

Smalling 2015Chris Smalling – Zápas začal podobne ako všetky predchádzajúce, víťazným hlavičkovým súbojom. V prvom polčase ho súperov útok príliš nepreveril, až na pár stretnutí s Gomisom, s ktorými si niekedy aj s menšími problémami nakoniec poradil. V dnešnom stretnutí však nedominoval vo vzduchu do takej miery ako v predchádzajúcich zápasoch. Ukázal aj, že nezabudol na časy keď hral na pravej strane obrany a pripomenul sa prienikom po pravej strane. Pre Chrisa to však tiež nebol zrovna vydarený zápas. Hlavným dôvodom bol gól Ayewa, ktorý hlavičkoval úplne sám z hranice piatich metrov a bol to práve Smalling, ktorí si toto územie nepostrážil. 6.1/10

Blind 2015Daley Blind – Mnohí sa obávali, čo sa stane ak Blind narazí na dôraznejšieho a tvrdšieho útočníka a dnes dostali odpoveď. Gomis robil Blindovi problémy. Najprv si ho neustrážil v 23. minúte, Gomis však pálil mimo.  V 25. minúte však prišlo väčšie nebezpečie keď si neustážil Sigurdssona a ten strieľal len tesne vedľa tyče. Tým to však neskončilo a v 27. minúte sa Gomis otočil okolo Blinda a strelou cez Smalling trafil žrď. Jeho rozohrávka tiež nepôsobila najistejším dojmom. V 61. nechal príliš veľa miesta Sigurdssonovi a ten tak mohol v pokoji nahrať na gól Andrému. 4.8/10

Shaw 2015Luke Shaw – Luke sa konečne stabilizoval na ľavej strane obrany a je vidieť, že si futbal užíva. Jediný moment, ktorý by som mu v prvom polčase vytkol bolo slabé bránenie Gomisa, ktorý spracoval loptu pre Sigurdssona v 25. minúte. Inak to bol znova jeden z najaktívnejších hráčov na ihrisku, podporoval útok a snažil sa niečo vymyslieť, ale výkon Memphisa sa odrazil na ich spolupráci a teda aj na výkone Luka. V 18. minúte vyslal peknú prihrávku na Rooneyho ten však zlyhal. Celkovo podal dobrý výkon a bol zaň odmenený asistenciou potom, čo vyviezol loptu z vlastnej polovice ihriska a jeho center prepadol cez celú šestnástku až na číhajúceho Matu. 6.3/10 MOTM

Mata 2015Juan Mata – V dnešnom zápase to bol práve španielsky kúzelník, ktorý bol naším najlepším hráčom smerom dopredu. Spolu s Lukom boli tým najlepším na ihrisku, čo sa Diablov týka. Už od začiatku zápasu sa pokúšal strelecky presadiť jeho prvá strela však mierila nad. Do ďalšej šance sa dostal v 21. minúte no ani tentokrát neuspel a trafil len bočnú sieť.  Mata to však nevzdal a nakoniec sa v 47. minúte dočkal. Po prieniku Luka doťukol loptu do odokrytej brány a otvoril skóre zápasu. Mal aj ďalšiu šancu, konkrétne v 59. minúte no zoči voči Fabianskemu nepochodil. V 70. minúte ho nahradil Young. 6.1/10

Schneiderlin 2015Morgan Schneiderlin – Francúz rovnako ako väčšina nášho tímu zaostal za očakávaním. Azda najviac v prvom polčase upútal zblokovanou strelou z úvodu zápasu a žltou kartou v 38. minúte. Svoje defenzívne povinnosti si však plnil celkom dobre. V rovnakom výkone pokračoval aj v druhom polčase a tak ho v 70. minúte vystriedal Carrick. 5.3/10

Schweinsteiger 2015Bastian Schweinsteiger – Asi nebudem jediný, keď poviem, že som od Bastiana očakával viac. Už hrajúca legenda nemeckého futbalu zatiaľ svojimi výkonmi v drese United príliš nenadchla. Kazí a stráca až príliš veľa prihrávok a lôpt v strede poľa. Polčasová prestávku mu však zrejme prospela, keďže sa jeho výkon o niečo zlepšil. Stále si však myslím, že Bastiana čaká ešte veľmi dlhá cesta, aby nadobudol formu a pohodu s akou hrával v Bayerne. 5.3/10

Depay 2015Memphis Depay – Dokonalý príklad toho, že dvojzápas s Bruggami neukázal ozajstnú formu nášho mužstva. V Lige Majstrov síce Memphis hviezdil, no v Premier League je z neho razom iný hráč. V prvom polčase bol totálne vypojený z hry a za zmienku stojí jedine priamy kop z úvodu zápasu, s ktorým si však brankár poradil a zbytočná žltá karta po strate lopty v 41. minúte. Aj jeho výkon sa mierne zlepšil v druhom polčase, ktorý začal aktívne a dostával sa k väčšiemu množstvu lôpt. Nič to ale nezmenilo na tom, že jeho výkon bol znova veľmi slabý. 4/10

Herrera 2015Ander Herrera – Kam sa vytratila jeho forma zo záveru minulej sezóny je neznáme. Isté však je, že Ander, ktorého si mnohí fanúšikovia želali v základe odohral zlý zápas. Už od úvodného hvizdu bol neviditeľný a jeho prvý svetlý okamih prišiel až v 21. minúte keď prihral do šance Matovi, no potom sa znova vytratil z hry United. Pripomenul sa až v 59. minúte, keď znova vyzval do šance Matu, ale ten trafil brankára domácich. V 77. minúte ho vymenil Fellaini. 4.3/10

Rooney 2015Wayne Rooney – V minulom zápase sa konečne prebudil spiaci Wayne. Dnes ho ale čakal návrat do starých koľají. Prvých 20. minút bol neviditeľný, neskôr strácal množstvo lôpt a šance, do ktorých sa dostal a vo svojich najlepších rokoch určite aj premenil, zahadzoval jednu za druhou.  V nadstavenom trende pokračoval až do konca zápasu. Je otázne ako Van Gaal plánuje riešiť túto situáciu. Rooney by si zrejme mal poriadne prevetrať hlavu a porozmýšľať či si tých 300 000 týždenne naozaj zaslúži. 3.1/10

Striedajúci hráči:
Young 2015Ashley Young – Prišiel v 70. minúte za Juana Matu. Hneď po svojom príchode sa snažil motať obrancov a posielať centre do súperovej šestnástky. Bolo na ňom vidieť, že chce zabojovať o svoje miesto v základnej zostave a podľa môjho názoru toho za 20. minút strávených na ihrisku predviedol viac ako Memphis za celý zápas. 5.8/10

Carrick 2015Michael Carrick – Michael nastúpil na ihrisko v 70. minúte potom, čo vymenil Schneiderlina. Priniesol väčší pokoj a organizáciu do hry, no to bolo asi tak všetko. Nič nepokazil, no zároveň nepriniesol žiadnu kreatívnu myšlienku.  6/10

Fellaini 2015Marouane Fellaini – Jeho úlohou bolo vyhrávať hlavičkové súboje a sklepávať vysoké lopty na ostatných hráčov. V podstate si ju splnil, no žiadne ovocie sa z jeho práce neurodilo. Nehodnotený

Poznámka: Na žiadosť mnohých fanúšikov je Hodnotenie vyhodnotené z priemeru hodnotenia Redaktorov. Dnes sa ich do hodnotenia zapojilo celkovo 6. Do budúcna pridám aj hodnotenie členov DevilPage 🙂