03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Carrick vítá boj o místo v záloze

Záložník Manchesteru United Michael Carrick věří, že soutěžení o místa v sestavě je zdravé a říká, že rád obětuje svůj herní čas pro dobro týmu.

Příchod Bastiana Schweinsteigera a Morgana Schneiderlina toto léto zvýšil konkurenci v záloze ďáblů, což Louis van Gaal zatím řeší poměrně pravidelnou rotací hráčů. S návratem do Ligy mistrů vítá Carrick tento nátlak na středopolaře a zároveň je při pohledu na rozpis zápasů United realistický.

„Pro nás i manažera je to jedině dobře, když se musí o místo v sestavě bojovat, například do náročných zápasů pak může vybírat odpočaté a čerstvé hráče. Není jednoduché vybírat každý týden stejný tým a dá se to dělat jen tak dlouho, dokud to někdo neodnese.

Je to o udržení všech v pořádku a ve formě. Když musíte sedět na lavičce, není to pro hráče jednoduché, protože samozřejmě chcete hrát každé utkání, ale musíte pochopit, že to nejde dělat týden co týden. Důležité je, že je to prospěšné týmu a doufejme, že na konci sezóny nám to všem prospěje a budeme úspěšní.“

Na otázku, jestli je nebo není těžké zvyknout si na tyto změny, Carrick odpověděl.

„Je to těžké, ale chápu, že už mi je 34. Když musíte hrát třikrát za týden, dá se to dělat možná jednou, ale určitě ne 2 nebo 3 týdny v kuse. Myslím, že hrát tak často a zároveň předvádět top výkony je nemožné.

Viděl jsem hráče jako Giggse, Scholese a Ferdinanda hrát skvěle, ale občas si museli odpočinout, aby byli příště připraveni. Nejsem tak naivní, abych si myslel, že to u mě bude jinak.“

United budou čekat zápasy uprostřed týdne pravidelně, samozřejmě až po mezinárodní pauze pro kvalifikace na Mistrovství Evropy. Budou se točit utkání Ligy mistrů a Capital One Cupu a Carrick doufá, že budou ďáblové útočit na všech frontách, když minulý rok chyběl na Old Trafford evropský fotbal.

„Je to skvělé. Dostali jsme se do Ligy mistrů, a když máte na rozpisu hodně utkání, znamená to, že se vše vyvíjí dobře. Chceme všemi turnaji proplouvat co nejdále. Nebudou žádné výmluvy ani nic podobného, protože hodně fotbalu – to jsme chtěli. Být úspěšní v Lize mistrů se nám několik let dařilo a to je i náš cíl v letošní sezóně.“

zdroj: manutd.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!