Boss: Koupě Darmiana byla výhodná

19

Přestože Matteo Darmian odehrál teprve pět soutěžních utkání, Louis van Gaal si jeho koupi nemůže vynachválit.

Matteo+Darmian+Manchester+United+v+Tottenham+jlKRJomvTS_l

Pětadvacetiletý Ital, který přišel z Turína, se ve fyzicky náročné Premier League usadil velmi rychle, přičemž jednou dokonce získal ocenění hráč zápasu. Ódy pak něj nepějí jen fanoušci, či Gary Neville – tedy hráč, ke kterému je Ital přirovnáván – ale také samotný manažer Louis van Gaal.

Jsem velmi šťastný, že jste mi oznámili ten přestup, protože já o něm vůbec nevěděl,“ řekl boss. „V Itálii nebyl klíčovým hráčem, ale rostoucí hvězdou. Vyvinul se později a to také potvrzuje fakt, že trh s hráči je velmi specifický.“

Každý krajní obránce by měl v první řadě bránit a v té druhé vyplňovat prostor. Až poté přichází na řadu útočení a podpora svých ofenzivnějších spoluhráčů. A hráč jako Juan Mata, tedy někdo, kdo před Darmianem hraje, takového hráče potřebuje. Krajní obránce mu dává mnohem víc možností, než kolik by jich měl Mata samotný. A takto by se měl krajní obránce Manchesteru United profilovat.“

Darmian se momentálně připravuje na svůj první výjezd do Walesu, k čemuž se boss také vyjádřil.

V sobotu bude hrát proti Morenovi (Chico Flores), což je velmi kvalitní hráč. Asi to pro něj bude zatím největší zkouška, ale zatím všechny mé představy naplnil dokonale,“ nechal se slyšet van Gaal.

Zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokHráči na sociálnych sieťach – 3. kolo PL & odveta predkola LM
Ďalší článokLVG: Pojďme ukázat Swansea, že jsme se zlepšili
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!