04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Pozitivní start Romera potěšil van Gaala

Dobrá forma Sergia Romera z prvních pěti utkání za Manchester United není pro Louise van Gaal velkým překvapením, který si však Argentincovy výkony velmi cení.

Romero se připojil k United na konci předsezónního turné v Americe a jen týden před začátkem nové sezóny Barclays Premier League. I přesto, že samozřejmě postrádal trénink s týmem, byl mu svěřen úkol strážit tři tyče v úvodním střetnutí s Tottenhamem a od té doby si toto místo udržel, když předvedl dobré výkony za dobrou defenzivní lajnou.

„Je to také následek toho, že hrál hodně utkání s argentinským týmem na Copa America. Nejobtížnější byla domluva mezi ním a hráči a to jsem zmínil už po prvním zápase. Měli jsme s ním speciální tréninky, tedy nejen s ním a trenérem brankářů, ale i s ostatními hráči. Věnovali jsme tomu hodně pozornosti, abychom tuto překážku překonali, a nejsem překvapený, že se nám to podařilo, protože jak víte, obrana začíná už u útočníka. V této oblasti jsme se zlepšili už minulou sezónu – nyní máme dobrou organizaci defenzívy.“

„Jeho forma mě nepřekvapuje, proto jsme ho koupili. Jinak bychom ho nekupovali. Vždy máte jistá očekávání, když kupujete hráče. A většinou jsou pozitivní.“

Ďáblům se zatím podařilo udržet čtyři čistá konta, když jediný obdržený gól byl vlastní Michaela Carricka v prvním utkání proti Club Brugge. Van Gaal je nadšený statistikami, ale také přiznává, že Romero ještě nebyl dostatečně otestován, aby si byl jistý, že dokáže zvládnout všechny požadavky pro brankáře v Anglii.

„Myslím si, že ještě nebyl dostatečně vytížen, protože se nemusel vypořádat s různými střelami a situacemi v naší šestnáctce. Předvedl dobré zákroky, ale jen ten za stavu 1-0 proti Brugge byl opravdu důležitý a také jeden proti Tottenhamu. Ještě nemohl ukázat, co dokáže a to je kompliment našemu týmu.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!