Boss pred zápasom so Swansea

40

Manchester United sa v najbližšom ligovom zápase predstaví na štadióne Swansea City.

Louis van Gaal 2015 trainingČervení diabli prehrali s týmto nepríjemným súperom v uplynulej sezóne obidva vzájomné zápasy a proti ,,Labutiam“ tak stratili dôležitých šesť bodov. Louis Van Gaal potvrdil, že do tohto zápasu nenastúpi Phil Jones, Marcos Rojo a najnovšie aj zranený Adnan Januzaj, ale nejedná sa o nič vážne.

O zápase rezervy U-21 proti mládežníkom z Ajaxu Amsterdam:

,,Bol to dobrý zápas v ktorom sme vyhrali 2:1. Veľa hráčov odohralo celých 90 minút, takže to bolo dobré pre hráčov, ktorí nehrajú v prvom tíme. Rojo odohral 60 minút a to bolo pre neho veľmi dôležité. Dnes majú voľný čas na rekreáciu, ktorí si určite zaslúžia. Prvý gól strelil Sean Goss, ktorý bol s nami aj na turné v USA a druhý pridal James Wilson,“

O zraneniach týkajúce sa prvého tímu:

,,Adnan Januzaj sa zranil a vypadol z tímu, takže proti Swansea nenastúpi,“

O náhrade v zostave za Januzaja:

,,Tento ročník som začal s Herrerom na lavičke náhradníkov, takže mám v mojej hlave teoriteckú schému toho, že by mohol hrať na pozícii #10, lebo proti Brugge KV tam hral dobre. Aj keď v druhom polčase to tam pre nás a našu hru bolo jednoduchšie,“

Na otázku o prípadných odchodoch a príchodoch pred koncom prestupového okna:

,,Keď budeme pripravení niečo oznámiť, tak to urobíme,“

Manažér dodal, že môže využiť aj služby belgického záložníka Marouane Fellainiho, ktorému uplynul 3-zápasový trest v Premier League a na trávniku Liberty Stadium môže nastúpiť.

O najbližšom zápase:

,,Bude to náročný zápas, pretože súper má kvalitný tím a hrá doma. V minulej sezóne nás obrali o šesť bodov, takže toto musíme zmeniť, ale posledná výhra nám dodala veľké sebavedomie,“

zdroj: MEN, twitter.com, manutd.com