06/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia

Vzhůru ke hvězdám: Kieran O’Hara

Kieran O’Hara je dalším z mladých a nadějných brankářů Manchesteru United.

kieran_ohara

19letý Kieran O’Hara se narodil v Manchesteru v dubnu roku 1996. V létě roku 2012 přišel do týmu Manchesteru United U17 a o dva roky později podepsal s týmem svůj první profesionální kontrakt.

Talentovaný brankář chytal za mládežnický tým Manchesteru United, který na turnaji Aegon Future Cup skončil na druhém místě poté, co ve finále turnaje prohrál s holandským Ajaxem Amsterdam až po penaltovém rozstřelu.

V sezoně 2013/2014 odchytal Kieran za tým Manchesteru United U18 pouhé dva zápasy. Většinu sezony totiž strávil na hostování v týmu Trafford FC hrajícího Evo-Stik Northern Premier League Premier Division. Navzdory jeho útlému věku jeho hostování bylo velmi cennou zkušeností.

„Musím říct, že to pro Kierana byla skvělá zkušenost a s jeho progresem jsme byli opravdu spokojeni. Ze začátku si tímto hostováním nebyl úplně jist, nicméně to, že získal zkušenosti s mužským fotbalem, mu hodně pomohlo. Pomohlo mu to jak ve fyzickém, tak psychickém rozvoji. Nemyslím si, že by tyto zkušenosti získal na mládežnické úrovni,“ řekl trenér brankářů mládežnických kategorií Manchesteru United Alan Fettis.

V sezoně 2014/2015 Kieran trénoval s týmem Manchesteru United U21, za kterých odchytal jedno utkání. Stalo se tak v posledním zápase sezony proti Manchesteru City U21. Většinu sezony strávil jako náhradní brankář týmu Rudých ďáblů U21 a jeden měsíc také hostoval v týmu AFC Fylde hrající Conference North.

V této sezoně snad dostane více herních příležitostí v týmu Manchesteru United U21.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!