Review: Brugge KV 0:4 Manchester United

8

V stredu vycestovali hráči Manchestru United do Belgicka na zápas s tímom Club Bruggy v rámci odvety 4. predkola Ligy Majstrov. Diabli ťažili z náskoku získaného v prvom zápase zápasu a s belgickým súperom si poľahky poradili a zvíťazili vysoko 0:4.

Button - Před zápasemHráčov United čakal po bezgólovej remíze na St James’ Parku s Newcastlom odvetný zápas s Club Bruggy. Červení diabli vstupovali do zápasu z náskokom 3:1, ktorý si zabezpečili pred vyše týždňom najmä vďaka skvelému výkonu Memphisa. Ďalej si boli určite vedomí aj toho, že sa v tejto sezóne proti našej skvelej obrane stále nepresadil žiadny súperov hráč. Pred zápasom sa Louis van Gaal rozhodol pre dve zmeny v zostave oproti minulému zápasu. Jednou z nich bol Herrera, ktorý nahradil v zostave Schneiderlina a Michael Carrick nastupujúci na mieste Bastiana Schweinsteigera. Prvý menovaný mal rozhodne postarané o motiváciu, keďže v tejto sezóne nedostával príliš veľa priestoru.

Button - První poločasHneď od začiatku zápasu United dominovali, čo sa týkalo držania lopty a hráči sa snažili držať loptu neustále pod kontrolou. Už v 4. minúte sa do šance takmer dostal Luke Shaw, no prihrávka od Januzaja bolo príliš rýchla. Chvíľu na to odpovedali hostia, konkrétne to bol Tom De Sutter, ktorý sa pokúsil ohroziť bránu United, ale Luke Shaw je strelu zblokoval. V nasledujúcich minútach sa Diabli pokúšali o streľbu na súperovu bránu no všetky strelecké pokusy boli buďto zblokované, alebo mierili do hľadiska. United však dominovali stále viac a tlak, pod ktorý súpera dostali sa v 20. minúte pretavil do prvého gólu stretnutia. Depay si zobral loptu z krídla a ďalším úžasným prienikom pomedzi 3 či 4 obrancov sa dostal až na hranicu šestnástky odkiaľ poslal presnú prihrávku na Wayna Rooneyho, ktorý prelomil svoju streleckú smolu z posledného obdobia pohodlným lobom zakončil skvelú akciu na 1:0. Po tomto góle už boli šance na postup Clubu Bruggy len mizerné, no aj napriek tomu sa nevzdávali a snažili sa so zápasom niečo urobiť, no stála voči nim skvelá obrana na čele so Smallingom. Avšak boli to opäť United, ktorí sa snažili zvýšiť. Najprv strieľal Ander, no mieril vysoko nad súperovu bránu. O niečo úspešnejší bol Memphis, ten zakončoval po ďalšej individuálnej akcii z vnútra šestnástky, avšak preváhal najlepší okamih na strelu a tú mu zblokoval obranca. Ku koncu polčasu začali však hroziť súperovi hráči. Najskôr to v 41. minúte skúšal De Sutter strelou pod brvno, Romero však jeho strelu vyrazil a poradil si aj s následnou rozohrávkou. Oveľa väčšiu šancu mal Diaby a Diabli mohli byť len radi, že potom čo prešiel okolo Romera zaváhal a argentínsky brankár mu loptu dokázal vypichnúť.

1

Button - Druhý poločasDruhý polčas sa začal striedaním na strane United. Nevýrazného Januzaja vystriedal Bastian, vďaka čomu sa mohol Herrera posunúť vyššie. Už v 49. minúte toto striedanie prinieslo ovocie. Po chybe v rozohrávke získal loptu Memphis, ktorí vysunul Andera a ten nezasebčil a ponúkol Rooneymu úžasnú gólovú prihrávku a Wayne bez problémov doklepol do odokrytej brány súper a zvýšil skóre na 2:0. Tento gól zdá sa definitívne zlomil domácich a tí poľavili v koncentrácii. Aj vďaka tomu už o pár minút sa diablom podarili znova skórovať. V 57. minúte si Mata všimol voľného Rooneyho a po jeho milimetrovej prihrávke sa strelou pomedzi nohy Wayne opäť presadil, čím skompletizoval svoj hat-trick a 36. gólom v Európskych súťažiach navýšil na 3:0. Nasledovali 3 striedania, dve v podaní Clubu Bruggy, keď domáceho kapitána Vazqueza nahradil Vanaken a minútu nato prišiel Dierckx za útočníka Diabyho. Van Gaal sa rozhodol poslať do hry Ashleyho Younga a z ihriska zostúpil Juan Mata. Po Rooneyho zásahu si Van Gaalovi zverenci vytvárali stále viac a viac šancí a jedna z nich viedla k ďalšiemu presnému zásahu. Schweinsteiger vyslal neskutočnú prihrávku azda cez dobrých 50 metrov a tú si našiel obranou zabudnutý Herrera a nikým nerušený sa v súboji jeden na jedného so s brankárom nemýlil – 4:0. Strelec gólu bol následne nahradený Chicharitom, ktorí sa chcel ukázať a zrejme chcel až príliš. Z ničoho nič sa v 66. minúte dostali do šance domáci no krásny volej Dierckxa skončil len na brvne. Nasledoval ďalší tlak United, vedúci k ďalšej šanci, Chicharito poslal svoju hlavičku len nad bránu. Príležitosť na reparát dostal už o 3 minúty, keď domáci stopér Duarte zahral rukou v šestnástke a bol to práve Chicharito, ktorý si postavil loptu k pokutovému kopu. Javier však premrhal aj túto šancu, kvôli pošmyknutiu v rozhodujúcom okamihu poslal penaltu tesne vedľa tyče. A aby toho nebolo málo v 90. minúte sa po presnom centri Younga dostal k zakončeniu azda meter od prázdnej brány a nikým nebránený poslal loptu nad brvno. Viac sa už neudialo a hráči United tak mohli sláviť postup do skupinovej fázy Ligy Majstrov po celkovom skóre 7:1.

Button - ZávěrČervený Diabli dnes predviedli dobrý výkon, po ktorom sa domov vracajú s miestenkou v Lige Majstrov. Dôležité je, že sa hráčom podarili premeniť šance, ktoré si vytvárali a hlavne to, že sa náš útočník číslo jeden a kapitán Wayne Rooney konečne presadil. Zostáva nám dúfať, že Diabli budú pokračovať v rovnakých výkonoch aj v Premier League a začnú strieľať viac gólov, rovnako ako tomu je v Lige Majstrov. Hráčom zápasu bol zvolený Wayne Rooney.