Hráči na hosťovaniach: Pearson ukázal svoj potenciál

10

Tento týždeň sa odohralo 2. kolo Capital One Cupu, v ktorom sa predstavili aj naši dvaja odchovanci Ben Pearson a Joe Rothwell.

Ben Pearson v LM u20

United majú v prebiehajúcej sezóne troch hráčov na hosťovaní. Očakáva sa však, že sa toto číslo bude v nasledujúcom období zvyšovať a ďalší hráči dostanú možnosť rozvíjať svoje schopnosti a naberať skúsenosti v kluboch z nižších anglických súťaží. Prvú polovicu sezóny trávia Ben Pearson a Joe Rothwell v Barnsley, ktoré pôsobí v Sky Bet League One (3. liga). Na celú sezónu išiel hosťovať útočník Will Keane, ktorý si vyskúša Sky Bet Championship (2. liga) v drese Preston North End.

Takto sa darilo naším mladíkom v Capital One Cupe:

Ben Pearson odohral 120.minút v zápase proti Evertonu. Barnsley síce prehralo 3:5 po predĺžení, no Pearson hral veľmi dobre a počas zápasu ukázal niekoľko dravých prienikov. Ani jeho dobrý výkon v záložnej formácii na silný prvoligový celok nestačil a po dokonalom obrate postúpil Everton do tretieho kola Capital One Cupu.

Joe Rothwell nastúpil v zápase proti Evertonu na konci riadnej hracej doby a celkovo odohral 30. minút proti súperovi z Premier League. V predĺžení hral na pravej strane, čo nie je jeho obvyklá pozícia, ale aj napriek tomu si viedol slušne. Everton však predĺžení pridal na obrátkach a nedopustil prekvapivé vyradenie z pohárovej súťaže.

Will Keane nefiguroval ani na lavičke Prestonu v zápase proti Watfordu. O víťazstvo Prestonu sa jediným presným zásahom zaslúžil býval hráč United Marnick Vermijl.

zdroj: mufclatest.com