Hodnotenie: Club Bruggy – Manchester United

31

Červený Diabli navštívili Belgicko v rámci odvetného zápasu 4. predkola Ligy Majstrov, aby sa stretli s klubom Club Bruggy. Diabli potvrdili pozíciu favorita a v zápase zvíťazili s prehľadom v pomere 0:4, čím si zabezpečili postup do skupinovej fázy. Tím podal skvelý výkon a teraz je čas pozrieť sa na samotných hráčov.

manchester-united-v-club-brugge-136399839255203901-150818135803

Romero 2015Sergio Romero – Posila, ktorá prišla len pred nedávnom sa pomaly udomácňuje medzi 3 žrďami Manchestru United. Romero si udržal už 4. čisté konto v piatich zápasoch, pričom stále nedostal gól od súperovho hráča. V dnešnom odvetnom zápase nemal veľa práce podobne ako v tom prvom, kde ho Bruggy vážnejšie neohrozili. Na jeho bránu šla len jedna strela od De Suttera, no Sergio si s ňou dokázal poradiť. Jeho rozohrávka opäť pôsobila veľmi sebavedomo, aj keď občas so svojimi prihrávkami až zbytočne dlho váhal.  7,5/10

Darmian 2015Matteo Darmian –  Tento mladý talian podáva od svojho príchodu veľmi vyrovnané výkony a inak tomu nebolo ani v dnešnom zápase. Znova bránil bezchybne a nedopúšťal sa žiadnych väčších chýb či zbytočných faulov. V prvom polčase nebol príliš výrazný v podporovaní útoku, ale vynahradil si to v tom druhom, keď sa začal viac zapájať do ofenzívy. Žiaľ dnes z jeho centrov nehrozilo žiadne nebezpečenstvo pre súperovu obranu. 7/10

Smalling 2015Chris Smalling – Azda najlepší hráč doterajšieho priebehu sezóny zase a znova podal bezchybný výkon. Súperových hráčov spolu so svojim kolegom zo stopérskej dvojice nepustil do vážnejšej šance a vyhral každý hlavičkový súboj, do ktorého naskočil. Zároveň bolo vidieť aj zlepšenie jeho rozohrávky, keďže z celkových  73 prihrávok bolo až 69 presných a kedysi mnohými kritizovaný Chris si tak pripísal najväčšiu percentuálnu úspešnosť prihrávok a to 95%. 8,5/10

Blind 2015

Daley Blind – Daleymu sa na poste stopéra až prekvapujúco dobre darí. Potvrdil to aj dnes a až na jednu situáciu, keď si nepostrážil nabiehajúceho Diabyho v 43. minúte si počínal bezchybne. Znova ukázal svoj prehľad a pokoj pri rozohrávke a podobne ako u Smallinga sa aj jeho úspešnosť vyšplhala až na 94%. 7,5/10

Shaw 2015Luke Shaw – Ak je Luke zdravý, patrí medzi najlepších ľavých obrancov nielen v Anglicku ale aj vo svete. Nerobí mu problémy bránenie a jeho ofenzívna činnosť je obrovským prínosom pre tím. V zápase s Bruggami toho opäť nabehal veľa a svoju rýchlosť skvele využíval aj v kombináciách s Memphisom. Hneď na začiatku sa takmer dostal do šance, no Januzajova prihrávka bola príliš silná. 7,5/10

Mata 2015Juan Mata – Juan znova nastúpil na pozícii pravého záložníka a patril medzi najaktívnejších a najlepších hráčov na ihrisku. Jeho centre dnes síce nepriniesli žiadnu hrozbu, ale aj napriek tomu si pripísal asistenciu na gól Wayna Rooneyho. Sám Mata sa taktiež snažil o zakončenie, technická strela z 12. minúty však letela len okolo brány Bolata. 8/10

Herrera 2015Ander Herrera – Hráč, ktorého chceli všetci fanúšikovia vidieť v základnej zostave sa konečne dočkal. Van Gaal mu nedával príliš veľa priestoru a tak to bolo len na ňom aby dokázal, že si zaslúži byť členom základnej jedenástky. Zo začiatku to však nebol ten starý dobrý Herrera, pokazil niekoľko prihrávok a navyše si po faule v 13. minúte pripísal aj žltú kartu. Zakončenie mu taktiež nevyšlo a pálil veľmi vysoko nad bránu. Prvý polčas mu skrátka nevyšiel. V druhom však po príchode Bastiana dostal väčšiu voľnosť a mohol sa tak naplno venovať ofenzíve. A vtedy sa ukázal v oveľa lepšom svetle a za tých 20 minút, ktoré odohral v druhom polčase si svoje chyby dokonale odčinil. Najprv naservíroval prihrávku pre Rooneyho a pár minút nato sám zakončil krásnu Bastiho prihrávku. 8/10

Carrick 2015Michael Carrick – Herrerovím kolegom v strede zálohy bol Michael. Podal výkon, na ktoré sme boli u neho zvyknutý z minulých sezón. Kontroloval hru a rozdával jednu prihrávku za druhou. Na svoje konto si pripísal najviac prihrávok spomedzi všetkých hráčov a to 98 z ktorých mu vyšlo až 92. V zápase nemal príliš veľa starostí čo sa týka defenzívy a ak aj musel niečo riešiť, zvládol to bravúrne. 8/10

Depay 2015Memphis Depay – Na Memphisa čakala ťažká úloha, nadviazať na výkon z prvého zápasu. Z časti sa mu to podarilo. Jeho individuálne akcie boli ukážkové, dokázal si poradiť s 2 či 3 obrancami a práve po jednej takejto akcii prihral na gól Rooneymu. O pár minút neskôr sa odmotal od svojho strážcu a bežal sám na brankára, avšak príliš dlho váhal so zakončením a jeho strelu zblokoval Duarte. Pár krát sa pokúsil ohroziť bránu a v druhom polčase dostal aj príležitosť z priameho kopu, ktorý však napálil len do múru. Práve v druhom polčase nebol taký výrazný ako by sa očakávalo a niektoré situácie riešil príliš zložitým spôsobom. 7/10

Januzaj 2015Adnan Januzaj – Adnan si pred nedávnom získal miesto v základnej zostave Van Gaala. No dnes podal veľmi slabý výkon. Odohral len prvý polčas a na ihrisku ho nebolo vôbec vidno. Nedostával toľko prihrávok ako v predchádzajúcich zápasoch a tak nemal možnosť niečo vykúzliť. 5/10

Rooney 2015Wayne Rooney – Pred zápasom ostro kritizovaný a nevýrazný Rooney sa dnes konečne prebudil. Zo začiatku to vyzeralo na ďalší nevydarený výkon, no potom čo vstrelil gól sa Rooney prebral, dostal nový impulz a otriasol zo seba streleckú smolu z posledného obdobia. Hýril aktivitou a ukázal perfektný výber miesta pri všetkých troch góloch. Mohol vstreliť aj štvrtý gól no penaltu si zobral na starosť Chicharito. Dúfajme, že tento výkon zopakuje aj v Premier League a ukáže svoje kvality, nakoľko je to práve on, na ktorého sa spolieha celý United. 9/10 MOTM

Striedajúci hráči

Schweinsteiger 2015

Bastian Schweinsteiger – Prišiel hneď v úvode 2. polčasu za nevýrazného Januzaja. Jeho príchod priniesol do hry United ešte väčší pokoj a rozvahu, vďaka jeho schopnosti dirigovať hru. Jeho príchod na ihrisko sa osvedčil najmä v 63. minúte priam neskutočným spôsobom našiel Herreru a ten poľahky vstrelil gól. 7,5/10

Young 2015Ashley Young – Hráč, ktorý stabilne hrával v základe prišiel o svoje miesto. Dostal šancu až dnes, keď nahradil Matu. Prvých pár minút ho nebolo príliš vidieť, no postupne sa rozohral a začal robiť problémy obrane súpera. Vyslal niekoľko centrov no len jeden a posledný z nich našiel adresáta. 6,5/10

Chicharito 2015Chicharito – Na ihrisko prišiel v 64. minúte za Herreru už za rozhodnutého stavu. Napriek tomu sa snažil pridať ďalší gól a bojoval o svoje miesto v tíme. Jeho prvá šanca prišla po centri z pravej strany no svoju hlavičku namieril nad. Svoju ďalšiu šancu dostal z penalty, no v rozhodujúcom okamihu sa pošmykol a strela letela tesne vedľa tyče. A ako by to nestačilo, prišla 90. minúta a po milimetrovom centri od Younga sa ocitol sám pred prázdnou bránou, hádam meter od čiary a bránu prestrelil. Tomuto sa hovorí deň blbec. Chicharito sa snažil, ale zrejme až príliš túžil po svojom góle. Uvidíme, čo s ním tento zápas urobí a môžme len dúfať, že sa vráti v lepšej pohode. 6/10

Predchádzajúci článokPohledem ďábla: Club Bruggy – Manchester United