01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia

Vzhůru ke hvězdám: Matthew Willock

Matthew Willock je vytáhlý, dlouhonohý záložník, který nedávno s Manchesterem United podepsal novou smlouvu.

Manchester United U21s Photocall

Matthew Willock začal svojí fotbalovou kariéru v londýnském Arsenalu, který jej ale v 15ti letech uvolnil. V roce 2012 Matthew zaujal na zkoušce v Manchesteru United, kde podepsal svojí první profesionální smlouvu.

„Jako školák jsem působil v Arsenalu, ale v 15 letech mě uvolnili. Měl jsem několik zkoušek v jiných klubech, včetně Readingu a Sunderlandu. Nakonec jsem ale skončil v United. Když jsem opustil Arsenal, tak jsem byl zklamaný, ale vše nakonec dobře dopadlo,“ řekl Willock, jehož dva mladší bratři Joe a Chris působí v mládežnických týmech Arsenalu.

Ve své první sezoně v United Matthew ještě nenastupoval za tým Manchesteru United U18, ale své schopnosti ukázal na turnaji Milk Cup v Severním Irsku.

V sezoně 2013/2014 už byl tento talentovaný záložník stabilním hráčem Manchesteru United U18, kde odehrál celkem 30 utkání, ve kterých vstřelil jednu branku a u dalších dvou asistoval. Nutno podotknout, že jeho jediná vstřelená branka v sezoně v utkání proti West Bromwichi U18 byla opravdu výstavní. Skvělými výkony si tento střední záložník řekl i o pozvánku do týmu Manchesteru United U21, kde pod trenérem Warrenem Joycem dostal příležitost v utkání proti Chelsea U21. Jedno utkání Willock odehrál také za tým Rudých ďáblů U19 v UEFA Youth League.

Matthew Willock sice v Manchesteru United začínal nejprve na pozici křídelního hráče, postupem času se ale přesunul do středu záložní formace.

„Nejprve jsem nastupoval spíše na křídle, jelikož jsem neměl potřebné parametry na to, abych se mohl tlačit do středu. Během druhého roku jsem zesílil a začal jsem se více tlačit do středu. Ve středu zálohy musíte mít potřebnou sílu a nevím, zdali jsem ji měl už během prvního roku,“ uvedl 19letý mladík.

V minulé sezoně už Matthew nastupoval pouze za tým Manchesteru United U21, kde odehrál osm utkání s bilancí jedné vstřelené branky.

V této sezoně by měl hráč patřit ke klíčovým hráčům týmu Manchesteru United U21. V úvahu připadá i možnost hostování v jiném celku. Každopádně hráčův cíl je jasný – probojovat se do prvního týmu Manchesteru United.

„Když jsem byl mladý, vždycky jsem snil o tom, že jednou budu hrát za velký klub. Nikdy mě nenapadlo, že bych hrál za United, takže jsem velmi rád, že jsem tady. Pokud na sobě budu tvrdě pracovat, snad se mi podaří probojovat do prvního týmu,“ řekl Willock.

Tento měsíc Matthew Willock podepsal s Manchesterem United nový kontrakt, což jenom potvrzuje, že anglický klub s tímto záložníkem do budoucna počítá.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!