22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia

Vzhůru ke hvězdám: Scott McTominay

Scott McTominay je šikovný 18letý záložník, jehož fotbalovou kariéru prozatím brzdily zdravotní problémy.

scott_mctominay

V Lancasteru narozený Scott McTominay je tvořivý záložník, který většinou nastupuje ve středu záložní formace. V posledním roce hodně zesílil a vyrostl a momentálně patří k nejvyšším hráčům Manchesteru United. Mezi jeho přednosti patří technická vybavenost, šikovnost, v zápasech dokáže vybojovat spoustu míčů a často se také snaží dostávat do zakončení.

V sezoně 2013/2014 odehrál za tým Manchesteru United U18 celkem pět utkání, ve kterých ukázal svůj potenciál. Bohužel, v minulé sezoně kvůli zdravotním problémům talentovaný mladík odehrál pouze osm utkání. V letošní sezoně hráč bude nastupovat za tým Manchesteru United U21, i když trenér týmu Manchesteru United U18 Paul McGuinness doufá, že hráč dostane výjimku a bude moci ještě nastoupit za tým Rudých ďáblů do 18ti let.

„Scott je opravdu velmi dobrý hráč, takže jsme ho v minulé sezoně dost postrádali, jelikož byl kvůli zdravotním problémům téměř celou sezonu mimo. Doufám, že pro něj získáme výjimku a Scott bude moci hrát za tým U18 i v příští sezoně, když byl tak dlouho mimo hru,“ řekl Paul McGuinness.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!