28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Naděje před klíčovým datem

Je pondělí, to znamená další díl pravidelného blogu Juana Maty.

phpThumb_generated_thumbnailjpg

Ahoj všichni,

Je stále srpen, ale aktivita je velmi intenzivní a není tady vůbec čas na nějaké oslavy nebo smutek. Jak víte, našim cílem bylo v minulém týdnu udržet naši vítěznou sérii, ale nepodařilo se. Proti Bruggám jsme dosáhli dobrého výsledku, zvlášť pokud vezmete v potaz, že jsme si dali takový nešťastný gól, poté jsme naštěstí otočili; tým ukázal skvělý charakter, ale víme, že stále je plno práce, která nás čeká ve středu. Moc se na to těšíme, chceme hrát dobrý zápas a zajistit si místo v Lize mistrů.

Jak už jsem říkal, v Premier League jsme nebyli s to dosáhnout na další tři body. Sobotní bezbranková remíza s Newcastlem u nás zanechala trpkou příchuť; já si myslím, že jsme si zasloužili vyhrát, ale to se nepočítá, na to se nehraje… Podle mě hrál tým v sobotu nejlepší fotbal letos, vytvořili jsme si dost příležitostí na to, abychom dali aspoň jeden gól. Já osobně jsem se cítil dobře a hodně se zapojoval, ale domů jsem jel rozzuřený, že jsme nedokázali vyhrát, stejně jako mí spoluhráči. Potřebujeme vyhrávat takové zápasy, pokud chceme být více konzistentní než minulou sezonu. Dobrou zprávou je, že jsme silní v obraně a v Premier League jsme nedostali gól. Sedm bodů z devíti není špatný start, musíme být pozitivní a posunout se dopředu.

Nicméně, jak už jsem napsal, je čas soustředit se na naše finále v Belgii a pokusit se získat první hlavní cíl sezony.

Ve Španělsku akorát začala La Liga. Jak Barcelona, tak Real Madrid hrál na venkovním hřišti a neměli lehké zápasy: Barcelona porazila Bilbao 1:0, zatímco Real remizoval se Sportingem Gijon 0:0.

Abych řekl víc o mé vlasti, vidět Real Ovideo v druhé lize je něco, co musím oslavit. Tým je zase o krok blíže ke kategorii, ve které si zaslouží být. Začali remízou 2:2 s Lugem, které trénuje Luis Milla, k němuž chovám velkou úctu. Doufám, že na stadion Carlos Tartiere čeká dobrá sezona s dobrým fotbalem.

Mimo fotbal – můj krajan Miguel Ángel López vyhrál zlatou medaili v závodě na 20 kilometrů chůze na mistrovství světa v atletice. To byl dobrý způsob, jak začít neděli. Později jsem sledoval finále stovky mužů. Před mistrovstvím nebyl stoprocentní, ale Usain Bolt zase vyhrál. Ukazuje to, že sportovní legendy jsou schopny zajít až za hranici svých fyzických možností; někdy i nelogicky. To se stalo s tímhle chlapíkem z Jamajky, podle mě je jedním z nejlepších sportovců historie… nemluvě o tom, že je fanoušek United ;-). Gratulace, Usaine!

Je čas jít… Díky, jako vždy, za vaši podporu a mějte pěkný týden. Doufám, že příští pondělí vám budu moci psát hezké věci!

Objímám,

Juan


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!