18/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia

Vzhůru ke hvězdám: Jimmy Dunne

17letý irský obránce Jimmy Dunne bude chtít v této sezoně po vleklých zdravotních problémech zapůsobit v týmu Manchesteru United U18.

jimmy_dunne

Jimmy Dunne od svých deseti let působil ve fotbalové akademii v Belfastu a nastupoval za týmy St. Kevin’s Boys (Dublin) a také za Rock Celtic (Louth).

Manchester United tohoto mladého obránce dlouhodobě sledoval a v roce 2013 se rozhodl hráče získat. O 190 centimetrů vysokého obránce měli zájem také v Chelsea a Aston Ville, ale hráč se rozhodl pro Manchester United.

„Je to opravdu splněný sen. Měli o mě zájem i jiné kluby, ale když jsem poprvé navštívil Carrington, okamžitě jsem věděl, že je to pro mne správný krok. Je to obrovský klub s bohatou historií a od počátků se mi dostalo velké podpory. Je to pro mne obrovská výzva, ale budu obklopen skvělými spoluhráči a výbornými trenéry a to může mé hře jenom prospět,“ řekl po svém příchodu do United tehdy 15letý Jimmy Dunne.

Když bylo talentovanému obránci v říjnu roku 2013 16 let, podepsal s Manchesterem United čtyřletou profesionální smlouvu.

V sezoně 2014/2015 Dunne nastoupil za tým Manchesteru United U18 pouze ke dvěma utkáním a to kvůli tomu, že po operaci kyčle promarodil skoro celou sezonu.

Snad jsou zdravotní problémy nadějného obránce minulostí a v letošní sezoně by měl patřit ke klíčovým hráčům defenzivy týmu Manchesteru United U18.

Zdroj: manutd.com, joe.ie


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!