Shaw: Vrátime sa späť

79

Luke Shaw je presvedčený, že Manchester United zareaguje na sobotňajšiu remízu 0:0 s Newcastleom a hovorí, že je len otázkou času, kedy budú the Reds “opäť lietať”.

luke-shaw-525999

Tím Louisa van Gaala stratil body prvýkrát v sezóne 2015/16, a to aj napriek dominantnému výkonu na Old Trafford. Momentálne sa celý tím pozerá dopredu na stredajší odvetný zápas play-off Ligy majstrov proti Clubu Bruggy.

Vo forme hrajúci ľavý obranca sa domnieva, že nasledujúci zápas predstavuje ideálnu príležitosť pre hráčov odraziť sa od výsledku a zabezpečiť si miesto v skupinovej fáze tejto súťaže.

,,Nemalo to tak byť, avšak máme ďalší zápas hneď za rohom [proti Bruggám] a myslím si, že je to len dobré pre nás,” povedal pre MUTV. ,,Vrátime sa späť a pokúsime sa vyhrať tento zápas.”

,,Myslím si, že je to tá najlepšia vec pre nás, keď cítime, že sme stratili dva body. Je veľmi dôležité, že je tu ďalší zápas, a ešte viac dôležitejšie je, že sa posnažíme vyhrať.”

,,Som si istý, že čoskoro začneme strieľať veľa gólov. Vpredu máme veľkú kvality a je to len otázkou času, kedy to niekto prelomí a my budeme zase lietať.” Anglický internacionál bol sklamaný, že the Reds nemohli využiť impozantný prvopolčasový výkon proti Newcastleu, ale cítil, že United mali pred bránou smolu.

,,So šancami, ktoré sme si vytvorili počas prvých 20 minút, si myslím, že sme jednu z nich mali premeniť, čo by bol koniec pre Newcastle,” dodal.

,,Myslím si, že by neboli schopní sa dostať späť do zápasu, ak by prehrávali o gól a nevrátili by sa späť do zápasu, ako tomu bolo v posledných 20 alebo 30 minútach. Každý bol v šatni naozaj sklamaný.”

,,Podľa mňa sme si vytvorili veľa šancí, ale bohužiaľ sme ich nepremenili. Manažér dokonca cez polčas povedal, že to bolo asi najlepších 20 alebo 30 minút, ktoré od nás doteraz videl.”

,,Je zrejmé, že sme trochu poľavili v posledných 15 minútach [prvého polčasu] a Newcastle zvýšil tempo, čo nás zatlačilo do defenzívnejšej pozície. Na konci zápasu sme mali niekoľko šancí, ktoré sme mali premeniť.”

Zdroj: manutd.com

Predchádzajúci článokVan Gaal o zápase s Newcastlem
Ďalší článokVzhůru ke hvězdám: Scott McTominay
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.