31/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia

Vzhůru ke hvězdám: Joshua Harrop

19letý anglický záložník Joshua Harrop pravidelně nastupuje za tým Manchesteru United U21 a nedávno s United podepsal nový kontrakt.

joshua_harrop

Joshua Harrop podepsal profesionální kontrakt s Manchesterem United v létě roku 2012 a poprvé na sebe výrazněji upoutal pozornost skvělým výkonem v utkání FA Youth Cupu proti Swansea City. Sám hráč na toto utkání vzpomíná.

„Pro mne, jako mladého kluka, to byla velká zkušenost, poprvé jsem přišel do styku se staršími hráči. Nastoupil jsem do utkání a myslím si, že jsem odehrál dobré utkání. Užil jsem si to,“ řekl Harrop.

Následující sezona 2013/2014 byla pro mladého záložníka velmi úspěšná. Za tým Manchesteru United U18 odehrál celkem 24 utkání, ve kterých vstřelil šest branek a u osmi branek asistoval. Zahrál si rovněž v UEFA Youth League, kde odehrál všech šest zápasů v základní skupině. Skvělými výkony si řekl i o nominaci do týmu Manchesteru United U21, kde odehrál šest utkání.

V sezoně 2014/2015 Joshua Harrop pravidelně nastupoval za tým Manchesteru United U21, kterému čtyřmi vstřelenými brankami v 17 odehraných zápasech pomohl k zisku titulu.

Harropa zdobí výtečná kopací technika, pro své spoluhráče připravuje v zápasech spoustu šancí a diriguje záložní řadu. Často se také dostává do zakončení. Talentovaný mladík většinou nastupuje ve středu záložní formace, nicméně v minulosti odehrál několik zápasů na levém kraji zálohy, popřípadě na pozici podhrotového hráče.

Pokud bude pokračovat v tvrdé práci a bude předvádět kvalitní a spolehlivé výkony, určitě by se mohl brzy dočkat debutu v prvním týmu Manchesteru United. A jaké jsou cíle samotného hráče?

„Chci na sebe upozornit a uvidím, kam až to dotáhnu. Doufám, že jednoho dne budu hrát za první tým Manchesteru United. V tomto klubu jsem od svých sedmi let, takže už jsem tady dost dlouho. Chci se zlepšovat, zapracovat na fyzické stránce a snažit se probojovat do prvního týmu United. Jsem místní kluk, tady ze Stockportu, takže je úžasné, že hraji za United. Od svého narození jsem byl, stejně jako moje celá rodina, velkým fanouškem United. Vím, že v 50. letech za United hrál Bobby Harrop, ale ten se mnou není nijak příbuzný.“

Před startem letošní sezony anglický reprezentační záložník U20 podepsal s Manchesterem United nový dvouletý kontrakt.

„Jsem hrdý, že jsem podepsal nový profesionální kontrakt. Nyní je čas soustředit se na novou sezonu,“ uvedl Harrop.

Zdroj: manutd.com, dailymail.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!