28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia

Vzhůru ke hvězdám: Oliver Rathbone

18letý záložník menšího vzrůstu Oliver Rathbone na sebe v minulé sezoně upozornil především díky nádherné brance do sítě Derby U18 ze 40 yardů.

oliver_rathbone

Talentovaný záložník pocházející z Blackburnu poprvé nakoukl do týmu Manchesteru United U18 v sezoně 2013/2014, kde odehrál dva zápasy.

V sezoně 2014/2015 už byl tento záložník nevelkého vzrůstu, připomínající svojí postavou a hrou legendu Manchesteru United Paula Scholese, více na očích. V sezoně odehrál za tým Rudých ďáblů 13 zápasů, ve kterých vstřelil pět branek a připsal si rovněž jednu asistenci.

Rathbone zazářil především v utkání proti Blackburnu U18, kdy se na výhře 4:1 svého týmu podílel hattrickem. V utkání proti Derby County U18 pak v nastaveném čase vstřelil ze 40 yardů nádhernou branku, která rozhodla o vítězství. Tato branka byla následně vyhodnocena jako nejkrásnější branka v sezoně tohoto mládežnického týmu United.

„Oli je zatím trochu pozadu co se týče fyzické stránky, naopak po technické stránce je výborně vybaven. Stejně tak v zápasech ukazuje svou inteligenci. Co se týče fyzického vývoje, je tak jeden až dva roky pozadu, ale neustále na sobě tvrdě pracuje. Jeho branka v utkání proti Derby byla fantastickým dokladem jeho přístupu,“ řekl na adresu 18letého mladíka trenér Manchesteru United U18 Paul McGuinness.

V letošní sezoně bude Oliver Rathone nastupovat za tým Manchesteru United U21 a uvidíme, jak si povede v konkurenci svých starších spoluhráčů.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!