23/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Pořád se adaptuji na fyzičtější PL, připouští Darmian

Matteo Darmian říká, že se musí adaptovat na fyzicky náročnější fotbal v Premier League.

Matteo+Darmian+Manchester+United+v+Tottenham+jlKRJomvTS_l

Italský pravý bek se v červenci stěhoval zhruba za třináct milionů liber z turínského FC do největšího klubu na světě Manchesteru United. V prvních třech soutěžních zápasech všechny fanoušky ohromil svými parádními výkony, které se – podle některých – blížily k dokonalosti.

 „Rytmus v zápasech tady je mnoho vyšší. Člověk se tady dostane do mnohem více fyzických soubojů, které jsou trestány mnohem méně než v Itálii, oproti které se tady hra přerušuje mnohem méně. Taky je to tady méně taktické. Každý tým si tu hraje to svoje a hraje na výhru,“ uvedl pro italský Tuttosport.

Pětadvacetiletý účastník mistrovství světa 2014 řekl, že když ho oslovili United, nepřemýšlel, a to i přes zájem Bayernu Mnichov, a dodal, že stále sleduje svůj Turín.

„Když United zavolali, nepřemýšlel jsem ani vteřinu. Je nemožné odmítnout klub, jako je tento. Jsem rád, že jsem se rozhodl pro tento krok do zahraničí. Pořád žiju v hotelu, ale hledám si své bydlení. Taky trochu zlepšuji svou angličtinu. Moje oba debuty (PL a LM) byly určitě pozitivní. Pokaždé jsem se cítil skvěle. Rád bych se v Lize mistrů setkal s Juventusem, ale nejdřív se tam musíme kvalifikovat.“

zdroj: 90min.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!