25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Kdo proti Strakám nastoupí?

Louis van Gaal nasadil do utkání předkola Ligy mistrů úplně stejnou sestavu, s jakou vyrukoval i proti Aston Ville, a tak je na místě otázka, zda hodlá i po těchto dvou vítězných utkáních udělat v sestavě nějaké změny.

javier_chicharito_hernandez_with_wayne_rooney

Už zítra se svěřenci holandského manažera postaví proti týmu Steva McLarena, bývalého asistenta Sira Alexe Fergusona, nicméně pro fotbalovou veřejnost je složení jedenáctky, která by měla nastoupit na straně United, stále hádankou.

Sergio Romero, Matteo Darmian, Chris Smalling, Daley Blind a Luke Shaw, ti všichni mají s největší pravděpodobností své místo jisté, jelikož ve třech soutěžních utkáních inkasovali pouze jeden gól, přičemž obránci samotnému Romerovi práci v bráně více než usnadnili. Argentinského brankáře pak navíc překonal pouze vlastním gólem Michael Carrick, a tak by zásah do této pětice byl asi zcela zbytečný.

A je to právě Michael Carrick, nad kterým visí Damoklův meč. Jednak z důvodu nepřesvědčivého výkonu v zápase s Club Bruggy a jednak z pomalu ale jistě nastupujícího Bastiana Schweinsteigera, kterého nechat odpočívat na lavičce náhradníků by byl až moc velký luxus. Samotný Němec se ale podle svých slov nikam nehrne, když vyhlásil: „Pořád ale potřebuji pár zápasů, abych byl stoprocentní.“

Změnu lze očekávat také v ofenzivní řadě, jelikož výkony Juana Maty jsou jako na houpačce a říct, že na stejně úrovni jsou také výkony kapitána Wayna Rooneyho, by bylo hodně velkorysé. Především anglický útočník se stal terčem kritik a nutno říct, že oprávněně. Nahradit jej pak může fanoušky oblíbený navrátilec Chicharito, který v posledním utkání s Bruggami i za pouhých několik minut toho na hřišti stihnul udělat více než Rooney. Jeho aktivní napadání pak vyústilo v červenou kartu pro Mecheleho a i on se tak přihlásil o místo v sestavě.

V této sezóně jsem měl zatím jeden zápas, který se mi nepovedl a podle všech je tím pádem všechno hned špatně. Ale s něčím podobným už jsem se během své kariéry setkal několikrát, takže doufám, že o víkendu už se zapíšu mezi střelce i já,“ řekl Rooney, který o skutečnosti, že by začal zápas na lavičce náhradníků, vůbec nepochybuje.

Na svou šanci pak už tradičně čeká motor zálohy United z minulého roku Ander Herrera, nicméně jeho start by byl velkým překvapením. Kartami možná také zamíchá urostlý Belgičan Marouanne Fellaini, který zajistil v utkání s Bruggami svým gólem v nastaveném čase vítězství v poměru 3:1.

Myslíte si, že Louis van Gaal pošle i do zítřejšího zápasu stejnou sestavu, nebo můžeme v základu očekávat start Schweinsteigera, Herrery, Chicharita, Fellainiho, Younga či někoho úplně jiného?

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!