01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia

Vzhůru ke hvězdám: Joel Castro Pereira

19letý Joel Castro Pereira patří mezi největší brankářské fotbalové talenty.

U19s Photoshoot

Pereira se narodil ve švýcarském Boudevilliers, přesto však v mládežnických kategoriích reprezentoval Portugalsko. V létě roku 2012 po úspěšné zkoušce přestoupil ze švýcarského Neuchetal Xamax do Manchesteru United.

Jelikož trvalo nějaký čas, než se vyřídily všechny papírové formality a než se mladík přizpůsobil životu v Anglii, odchytal Pereira v sezoně 2012/2013 za tým Manchesteru United U18 pouhé dva zápasy. V roce 2013 pak nechyběl v sestavě Manchesteru United, který zvítězil na Milk Cupu.

V sezoně 2013/2014 už Pereira pravidelně nastupoval za tým Manchesteru United U18, za který odchytal celkem 15 utkání. Čtyřikrát dostal šanci zachytat si v týmu Manchesteru United U21, kde většinou dělal náhradníka Benu AmosoviVe zmíněné sezoně také odchytal tři zápasy za tým United U19 v UEFA Youth League, kde dokonce vedl tým jako kapitán.

„Joel se v minulé sezoně hodně zlepšil. Je to dobrý žák, který se učí velmi rychle. Nyní už mluví perfektně anglicky. Je velmi soutěživý, což jde vidět i na tréninku s ostatními brankáři, a nerad prohrává. Joel má potenciál stát se prvotřídním brankářem. Joel ještě musí zapracovat na některých aspektech své hry, ale to je naprosto normální,“ uvedl na adresu talentovaného brankáře trenér brankářů mládeže Manchesteru United Alan Fettis.

V sezoně 2014/2015 odchytal za tým Manchesteru United U21 devět zápasů, ve kterých se mu podařilo dvakrát udržet čisté konto a to včetně vítězného zápasu nad Manchesterem City.

V létě letošního roku se spekulovalo o další budoucnosti tohoto 19letého nadějného brankáře. Nakonec Joel Castro Pereira podepsal na Old Trafford nový kontrakt.

„Jsem šťastný, že jsem prodloužil svůj kontrakt s Manchesterem United. Nyní je čas, abych pracoval ještě více,“ uvedl Pereira na svém oficiálním účtu na twitteru.

V letošní sezoně bude Pereira brankářskou jedničkou Manchesteru United U21 a ačkoliv má v současné době Manchester United nadbytek brankářů, není vyloučeno, že Pereira dostane brzy šanci již v prvním týmu Red Devils.

Zdroj: manutd.com, espnfc.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!