Hodnocení: Manchester United – Club Bruggy

110

První zápas čtvrtého předkola Ligy Mistrů pro ročník 2015/2016 s klubem Club Brugge KV se sehrál na našem domácím stadionu Old Trafford před domácím publikem. Manchester United úkol zatím z poloviny splnil a dokázal porazit belgický tým 3:1. Jak se dařilo našim hráčům, kdo překvapil a kdo naopak svým výkonem zklamal, se dozvíte právě v tomto článku.

Hodnotenie new

Romero 2015Romero – Argentinský gólman neměl v zápase téměř žádnou práci, i tak ale musel bohužel už po osmi minutách lovit míč ze své sítě, kdy Michael Carrick nešťastně tečoval standardku hostí, která zapadla k bližší tyči. S rozehrávkou neměl větších problémů. V 61´ minutě se dostal do problémů po nepřesné přihrávce od Blinda, kdy velmi dlouho čekal na balón a po tvrdém střetu s Oularem se musel nechat ošetřit, naštěstí z tohoto momentu ale nevzniklo nic vážnějšího. Doufejme, že Romero bude zdravotně v pořádku i do dalších utkání. 8/10

Darmian 2015Darmian – Snažil se podporovat útok, dozadu byl Matteo Darmian bezchybný. Jeho finální přihrávky ale málokdy nacházely spoluhráče v šestnáctce. V 51. minutě dostal za faul žlutou kartu. Tento bek má v útočné fázi určitě na víc, nechme se tedy překvapit, co nám ještě ukáže v dalších zápasech. 7/10

Smalling 2015Smalling – Neprostupná skála. Na jeho souboje s Diabym byla radost se koukat, tento stoper musel dnes snad všem fanouškům United vykouzlit úsměv na rtech. Vyhrál snad každý osobní souboj, skvěle si dirigoval obranu, snažil se pomoct s rozehrávkou. Navíc si mohl v posledních minutách zápasu po Schweinsteigrově hlavičce sám připsat gól, naneštěstí pro něj ale hlavičkoval už v mírném záklonu a tak stačil míč namířit pouze přesně do brankářových rukavic. Bezchybný výkon od tohoto urostlého Angličana, kterého výkon akorát sráží obdržená žlutá karta. 9/10

Blind 2015Blind – Méně výrazný ze stoperské dvojice v defenzivní činnosti, což si ovšem vynahrazoval přesně v opačném směru, a to při rozehrávce. Připsal si vítěznou asistenci Depayovi, kdy mezi stopery vymyslel nádhernou kolmici, se kterou už si poté mladý Nizozemec poradil náramně. S osobními souboji také neměl žádný větší problém, svoje si odehrál a ukázal, že i na stoperu u tohoto univerzála můžeme počítat se špičkovými výkony. 8/10

Shaw 2015Shaw – Rozhodně nepředvedl svůj nejlepší výkon, na levé straně často chyběl vzadu, za to se ale perfektně snažil vypomáhat v útočné fázi a kombinovat s naším číslem 7. Určitě by ještě mohl zapracovat na finálních přihrávkách, stejně jako u Darmiana nenacházely cíle. V zápase také několikrát ale ukázal svou neuvěřitelnou rychlost a odhodlání, jako v 64. Minutě, kdy unikl obraně hostí a pěknou přihrávkou vymyslel gólovou šanci pro Depaye, kterému míč přistrkával Rooney. 7/10

Carrick 2015Carrick – Velmi slabý výkon od Michaela Carricka. Už při vlastním gólu, kdy pozdě zareagoval na míč a nešťastně jej tečoval do naší sítě, ukázal, že to nebude jeho zápas, což se také následně potvrdilo. Často ztrácel míče, nedokázal rozdávat přesné pasy a mnohokrát za něj musel hasit situace vynikající Morgan Schneiderlin. Světlý moment pro něj přišel ve 13. minutě, kdy asistoval Depayovi na první gól. Carrick má mnohem více co nabídnout. 4/10

Schneiderlin 2015Schneiderlin – Perfektní výkon od francouzského záložníka, který čistil střed pole a připravoval tak útoky United. Výborně se taky zapojoval do kombinace, neztrácel míče a rozdával pěkné přihrávky. 8/10

Mata 2015Mata – Nepřesvědčivý výkon, příliš mnoho nepřesných a zkažených přihrávek. Jde vidět, že na křídle se necítí tak jako na podhrotu a proto neukazuje své přednosti. Neviděli jsme od něj žádnou ukázku geniality, povedené přihrávky byly většinou alibistické, a i když se snažil často měnit pozice například s Januzajem, ani tak nepředvedl nic, co by zvedlo diváka ze sedaček. Tento malý kouzelník by možná potřeboval alespoň jeden zápas pauzu k odpočnutí a načerpání nových sil. 6/10

Januzaj 2015Januzaj – Wonderkid se snažil, byl aktivní, předvedl spoustu technických fines, na které byla radost se koukat. Často vymýšlel, bojoval, rozdával míče, u žádné vážnější akce se ale nenachomítl, nepřipsal si žádnou střelu na bránu. Při sporném momentu se snažil v souboji vybojovat penaltu, rozhodčí ale nakonec situaci správně posoudil a hru nechal běžet. Jeho hra byla dnes efektní, leč neefektivní, určitě je to ale naprosto jiný Adnan než v minulé sezóně a můžeme od něj letos očekávat mnoho zajímavých výkonů. 7/10

Depay 2015Depay – Fantazie. Depay dnes všem ukázal svou extratřídu, dvěma překrásnými góly po individuálních akcích rozhodl utkání a v nastavení navíc přidal asistenci, kdy úžasně zatočeným centrem našel na zadní tyči střídajícího Fellainiho, kterému už nedělalo problém poslat míč do brány. Kombinoval, makal pro tým a předváděl pěkné technické kousky s míčem. Mohli jsme také vidět jak výbušný a rychlý umí být, navíc má velkou přednost v osobních soubojích díky své muskulaturní postavě. Zahodil jednu velkou šanci po přihrávce Rooneyho, střela mířila vysoko nad, mimo to ale střílel mnohokrát z větší vzdálenosti a to velmi nebezpečně. Můžeme jen doufat, že se Memphis střelecky probudí také v BPL a ukáže tak, že si číslo 7 naprosto zaslouží. MOTM 10/10

Rooney 2015Rooney – Probudí se spící obr? Jedna skvěla chvíle je na útočníka Rooneyho formátu velmi málo, ale musíme jej za přistrčení přihrávky na Depaye velmi pochválit, byla to ukázka čisté geniality a přehledu. Po příchodu Chicharita se Wazza stáhl na podhrot, kde se ukazoval více s míčem, na hrotu je ale ztracený a rozhodně nepotvrzuje velká předsezónní očekávání. 4/10

Střídající hráči

Schweinsteiger 2015Schweinsteiger – Poločasové střídání mělo přinést větší klid do hry a hlavně nahradit trápícího se Carricka. Němec se do zápasu dostával pomaleji, kazil přihrávky, ale po několika minutách začal rozdávat přesné pasy a diktoval tempo hry. Dostal se k dvěma zakončením, obě ale byla zblokována obránci hostí. Věřme, že ve víkendovém ligovém zápase proti Newcastelu United už uvidíme Bastiho v základní sestavě. 6/10

Chicharito 2015Chicharito – Hrášek byl zpět v rudém dresu s jasnými úkoly – rozhýbat obranu belgického týmu a vstřelit pojišťující třetí gól. První se mu podařil na jedničku, jeho pohyb je vynikající a je v útoku mnohem platnějším hráčem než Rooney, který v posledních zápasech zrovna dvakrát aktivitou nehýří. Díky jeho presingu navíc obdržel hostující Mechele druhou žlutou kartu a tak bude chybět v příštím utkání. Velmi hlasitě si řekl o místo v sestavě. Gól se mu sice vstřelit nepodařilo, v čemž ho ale skvěle zastoupil Marouane Fellaini.  Hrášek si rozhodně šanci zaslouží a jeho přínos pro nás bude v této sezóně ještě velmi klíčový. 7/10

Fellaini 2015Fellaini – Až v 85. minutě dostal „populární květák“, jak pravil Míra Bosák, svou šanci a využil ji tak, jak by si asi každý fotbalista představoval. Sice se říká, že za pět minut se nedá nic stihnout a hráč nemůže nic ukázat, tohle ale Fella naprosto popřel. Byl u každé útočné akce, rozdával míče, stahoval ze vzduchu, bojoval a snažil dát ze sebe to nejlepší.  První měla být po jeho akci odpískaná penalta po ruce De Bocka, vše ale vyvrcholilo v 94. minutě, kdy Fellaini na polovině soupeře stáhl míč ze vzduchu, přihrál Depayovi, sprintoval do vápna, našel si přesně místo, kam směřoval Depayův centr a zavěsil. Tento loajální, bojovný a hlavně oblíbený fotbalista má své místo v United jisté, jeho kvality možná nejsou na základní sestavu, ale dnes jsme mohli vidět, jak neuvěřitelně platným hráčem je a co dokáže udělat v tak krátkém pobytu na hřišti.  9/10