25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia

Vzhůru ke hvězdám: Joe Riley

18letý záložník Joe Riley je odchovancem Manchesteru United a v minulé sezoně byl v týmu U18 nejlepším nahrávačem.

joe_riley

Anglický záložník Joe Riley působí v Manchesteru United od svých sedmi let. Jedná se o velmi univerzálního hráče, který kromě středu zálohy může nastoupit také na pravém kraji zálohy, popřípadě na pravém kraji obrany.

V sezoně 2013/2014 odehrál za tým Manchesteru United U18 celkem 25 utkání, ve kterých vstřelil dvě branky a na své konto si připsal také tři gólové přihrávky. V minulé sezoně se Riley stal klíčovým hráčem výběru trenéra Paula McGuinnesse, když v sezoně odehrál celkem 27 utkání, ve kterých sice neskóroval, za to si však připsal deset gólových asistencí, což z něj udělalo nejlepšího nahrávače týmu.

Joe Riley zazářil na turnaji Marcedes-Benz Junior Cup, který se konal v lednu roku 2015 v Německu. Mladíci Manchesteru United tento turnaj o šesti mládežnických fotbalových týmech vyhráli a Riley byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

„Joe se hodně zlepšil. Na turnaji v Německu si počínal jako velmi zkušený hráč, hrál bezchybně. Přesně tak musíte hrát, není to jenom o rychlých pohybech a finesách. Musíte dodržovat taktické pokyny a dělat správná rozhodnutí. V tomto se Joe hodně zlepšil,“ řekl na adresu talentovaného záložníka Paul McGuinness.

Mezi přednosti tohoto mladého záložníka patří dobrá fyzická kondice a skvělá přihrávka, což dokázal deseti gólovými přihrávkami v minulé sezoně. Uvidíme, jak bude hráčův růst pokračovat v následujících sezonách.

Zdroj: manutd.com, thepeoplesperson.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!