Januzaj: „Jsem připraven vydat ze sebe to nejlepší“

35

Adnan Januzaj rozhodl jediným gólem utkání ve Villa Parku a jak sám říká, byl by rád, kdyby mu tento match posloužil jako odrazový můstek do této sezóny, ve které se chce dostat do co možná nejlepší formy.

Mladý a nesmírně talentovaný Belgičan toho v minulé sezóně, a zejména její druhé polovině, moc neodehrál, o čemž svědčí i fakt, že se v pátek proti Aston Ville objevil poprvé od 11. února 2015 v základní sestavě. A ač má kolem sebe velkou konkurenci, věří si, a hodlá o své místo v sestavě usilovně bojovat. Nejen o tom mluvil Januzaj po boku van Gaala na tiskovce před večerním zápasem Ligy mistrů, ve kterém United hostí na Old Trafford Club Brugge.

„Je pravda, že jsem toho moc neodehrál, takže jsem byl rád, že se mi už podařilo vstřelit první gól v sezóně. Jsem rád, když hraju a chci udělat všechno pro manažera a pro klub. Minulý rok je už pryč a letos to bude zase o něčem jiném. V United jsem šťastný a těší mě i způsob, jakým se mnou manažer pracuje, takže s tímhle žádný problém nemám,“ uvedl Adnan.

Na otázku, jak těžké období prožil v minulém ročníku, Januzaj odpověděl:

„Takové věci se mohou stát, ale tenhle rok je jiný, takže jsem připraven dostat ze sebe to nejlepší a chci pro to udělat cokoliv. O mém zlepšování se, jsem samozřejmě s manažerem několikrát mluvil, a když to beru zpětně, cítil jsem, že jsem nebyl sám sebou, ale právě proto, že jsem moc zápasů neodehrál, nyní doufám, že v tomto roce se na hřišti budu objevovat častěji.“

Van Gaal v reakci na tato slova zopakoval, že každý hráč si musí zasloužit místo v jeho týmovém výběru, ale věří, že silná a zdravá konkurence je dobrá pro udržení morálky v mužstvu.

„Adnan musel v minulém roce bojovat s dalšími 24 hráči a přitom mu je teprve 20 let. Mladí hráči jsou často  nevyrovnaní a on bude muset v této sezóně ukázat opak. V klubu jako jsou United, nemáte místo v základní jedenáctce nikdy zaručené. Každý hráč tady ví, že právě kvůli tomu, tu máme velmi silného týmového ducha,“ dodal nizozemský stratég.

zdroj: manutd.com

 ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokVzhůru ke hvězdám: Joe Riley
Ďalší článokSilvestre varuje před předkolem LM
Kuba (Marenka MU)
Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!