18/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia

Vzhůru ke hvězdám: Ashley Fletcher

19letý útočník Ashley Fletcher je odchovancem Manchesteru United a pravidelně už nastupuje za tým Manchesteru United U21.

Accrington Stanley vs Manchester United Under-21

Od svých pěti let Ashley Fletcher působil v Manchesteru United, nicméně v devíti letech odešel do Boltonu Wanderers. Zde vydržel pouze pár let a posléze se vrátil do United, kde působil v týmu U12.

Za tým Manchesteru United U18 poprvé nastoupil v sezoně 2013/14. Celkem v této sezoně odehrál dvacet utkání, ve kterých vstřelil úctyhodných třináct branek a na dalších šest branek přihrál. Konec sezony Fletcher bohužel kvůli poraněnému kolenu promarodil.

Část sezony 2014/1015 Fletcher promarodil kvůli již zmíněnému kolenu. Přesto odehrál v týmu Manchesteru United U21 celkem deset utkání a na své konto si připsal tři vstřelené branky a jednu asistenci. Cílem 19letého útočníka je probojovat se do prvního týmu Rudých ďáblů. Ostatní mladí hráči jsou mu velkou inspirací.

„Ano, moji inspirací je James Wilson a samozřejmě také Paddy McNair nebo Tyler Blackett, v minulosti to byl také Danny Welbeck. Jsou ukázkou toho, že když budete tvrdě pracovat, můžete se dostat do prvního týmu. Vidím je jako vzory a doufám, že je napodobím. Může se to stát velmi rychle. Koukněte na Paddyho, byl hozen do hluboké vody a zatím to zvládá fantasticky,“ řekl Ashley Fletcher ohledně vyhlídky na první tým Manchesteru United.

A jakým typem hráčem Ashley Fletcher je?

„Jsem dost vysoký a také koncový hráč, ale myslím si, že stejně tak mohu hrát podhrotového hráče a klidně i na křídlech. Často sbírám míče ze středu hřiště a kromě zakončení také umím podržet míč. Většinu branek jsem ale nastřílel z pokutového území, takže jsem koncový hráč,“ dodal talentovaný mladík narozeny v Yorkshiru.

Slova chvály pro Fletchera má i trenér týmu Manchesteru United U21 Warren Joyce.

„Fletcher musí na svůj čas počkat. Stejně tak jako například minulý rok Paddy McNair. V minulé sezoně se dost zlepšil, zvláště pak ve hře hlavou, ale pořád je na čem pracovat. Může se stále ještě zlepšit i po fyzické stránce,“ řekl Warren Joyce.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!