01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia

Vzhůru ke hvězdám: Demetri Mitchell

18letý Demetri Mitchell je považován za hráče, který dokáže rozhodovat zápasy. Však má také všechny atributy k tomu, aby se postupem času stal hvězdou Manchesteru United.

demetri_mitchell

Demetri Mitchell se narodil v Manchesteru a poprvé dal o sobě výrazněji vědět v roce 2011, kdy se na turnaji AEGON Cup blýskl nádhernou brankou v utkání proti Bayernu Mnichov. Tato branka si dokonce vysloužila místo v anketě klubové televize MUTV o nejkrásnější branku měsíce. V roce 2012 v dresu anglické reprezentace U16 na sebe naopak upozornil nádherným sólem zakončeným brankou v utkání proti stejně starému výběru Severního Irska.

V sezoně 2012/2013 se poprvé podíval do týmu Manchesteru United U18, nicméně stabilním hráčem týmu této věkové kategorie se stal až v sezoně 2013/2014. V této sezoně odehrál celkem 25 utkání, ve kterých vstřelil šest branek a na dalších šest branek přihrál. Mitchell většinou nastupoval na levém kraji záložní řady, ale v případě potřeby nastoupil i na pozici hrotového útočníka, kde si nevedl vůbec špatně.

V roce 2014 pomohl mládežnickému výběru Rudých ďáblů k prvenství na turnaji Milk Cup, kde se se šesti vstřelenými brankami stal nejlepším střelcem turnaje. Ve stejný rok se také zúčastnil v dresu Anglie Mistrovství Evropy hráčů do 17 let, kde s výběrem Albionu slavil titul mistrů Evropy.

Demetri Mitchell je hráčem, který může spoléhat na svojí rychlost. Libuje si rovněž v situacích jeden na jednoho, kde využívá svých technických dovedností, a výtečně si také počíná v zakončení.

V sezoně 2014/2015 Mitchella zužovaly zdravotní problémy, kvůli kterým v sezoně odehrál pouhých 13 zápasů, ve kterých vstřelil pět branek. Nejvíce se mu povedl úvodní zápas sezony proti Newcastelu United U18, kdy se na výhře svého týmu podílel hattrickem. Svými skvělými výkony dokonce upoutal pozornost holandského manažera Southamptonu Ronalda Koemana, který se jej pokusil získat na hostování, ale marně.

Tento mladík tak má před sebou určitě zářivou budoucnost. Důležité bude, aby se mu vyhýbala zranění a on tak mohl pravidelně hrát a získávat fotbalové zkušenosti. Zda to bude v týmu Manchesteru United U21 nebo v nějakém jiném týmu na hostování, se teprve uvidí.

Zdroj: manutd.com, mirror.co.uk, mufclatest.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!