Review: Aston Villa vs. Manchester United

13

Manchester United zvíťazil vo svojom prvom zápase na ihrisku súpera rovnakým výsledkom, ako sa skončil úvodný duel Red Devils a to výsledkom 1:0.

Víťazný gól zaznamenal Adnan Januzaj, ktorý si skvelým nábehom za obrancov Aston Villy vypýtal prihrávku od Juana Matu, ktorý mu ju milimetrovo prihral. Januzaj si loptu spracoval, následne obišiel M. Richardsa a potom s prispením malého „teču“ vstrelil jediný gól stretnutia. I keď Manchester United nenadchol svojím výkonom, dôležité je víťazstvo a zisk ďalších troch bodov do tabuľky.

Button - Před zápasem

Diabli nastúpili v 2. kole Premier League takmer v identickej zostave ako v prvom kole, len namiesto Ashleyho Younga sa v základnej zostave na prekvapenie ocitol Adnan Januzaj, čo sa v konečnom meradle ukázalo ako rozhodujúci moment stretnutia, pretože Januzaj vstrelil jediný a to víťazný gól. Louis van Gaal sa opäť rozhodol postaviť do bránky Argentínčana Sergia Romera, pretože je stále nevyriešená „sága“ Davida de Geu a jeho prípadného odchodu do Realu Madrid. Fantastický výkon, najmä v defenzívnej činnosti, predviedol Matteo Darmian. Po prvom nevydarenom zápase sa zaskvel Juan Mata, ktorý adresoval prihrávku na rozhodujúci gól, ale pripravil i ďalšie príležitosti.

Button - První poločas

Stretnutie sa začalo opatrne z obidvoch strán. Ani jedno mužstvo sa nesnažilo spraviť chybu, po ktorej by inkasovalo rýchly gól. Hráči United sa snažili kontrolovať hru držaním lopty a krátkymi prihrávkami. V 16. minúte sa odohral prvý zaujímavý moment stretnutia. Manchester United zahrával prvú „štandartku“ z ľavej strany. Jej zahrávaním sa ujal Memphis Depay. Center do „šestnástky“ pretiahol na zadnú tyč, kde sa osamotene ocitol Morgen Schneiderlin, ktorý ťažké zakončenie hlavou neumiestnil medzi „tri tyče“. Ďalšiu nádejnú príležitosť prekazil brankár domácich Brad Guzan, ktorý výborným vybehnutím prekazil možnosť skórovať Memphisovi Depayovi. Hráči Aston Villy boli v útoku bezzubý. V priebehu prvého polčasu si nevypracovali žiadnu streleckú príležitosť a Sergio Romero len zachytával nepresné prihrávky domácich za našu obranu. Nevýrazný bol „Wazza“, ktorý počas prvého, no možno povedať počas celého zápasu nevymyslel nič smerom dopredu. Rozhodujúci moment stretnutia prišiel v 29. minúte, kedy po sérii krátkych prihrávok si nabehol Adnan Januzaj do šestnástky. Juan Mata mu adresoval milimetrovú a správne načasovanú prihrávku. Januzaj ju spracoval, „zasekol“ M. Richardsa a potom svojou „slabšou“ pravou nohou i s prispením teču domáceho obrancu otvoril skóre stretnutia. Lopta sa odrazila do brány od ľavej tyče. Hostia mohli zahrávať v prvom polčase „jedenástku“, keď po prvom rohe domácich si dosť „agresívne a neohrabane“ počínal Matteo Darmian, ktorý príliš vehementne ťahal M. Richardsa. Našťastie však hlavný rozhodca Mike Dean neodpísal pokutový kop.

Button - Druhý poločasDo druhého polčasu vstúpili aktívnejšie hráči Villans, ktorý sa snažili o vyrovnanie. V 48. minúte spravil obrovskú chybu Juan Mata, ktorý svojou nepresnou prihrávkou ponúkol príležitosť na vyrovnanie Jordanovi Ayewovi, ktorý však vystrelil mimo bránu a Sergio Romero nemusel zasahovať. Veľmi aktívny z mužstva domácich bol ich ľavý obranca Amavi, ktorému sa podarilo prvýkrát v zápase v 52. minúte prejsť cez Darmiana a nebezpečne odcentrovať, ale nenašiel žiadneho adresáta svojej prihrávky. Veľmi nebezpečne hlavičkoval po druhom rohe domácich Gabriel Agbonlahor, ktorého neustrážil Morgen Schneiderlin. Výborný a hlavne istý zákrok predviedla naša momentálna brankárska jednotka Sergio Romero. Naša stredová formácia nedokázala už toľko v zárodku zastavovať útočné výpady domácich, a tak siahol Louis van Gaal v 60. minúte k dvojitému striedaniu. Ander Herrera nahradil Adnana Januzaja, ktorý už nebol tak výrazný ako v prvom polčase, ale hlavne Herrera je lepším hráčom smerom dozadu. Druhým striedajúcim bol Bastian Schweisteiger, ktorý rovnako ako v prvom zápase nahradil Michaela Carricka. Po jeho a Herrerom nastúpení do zápasu začali hráči United oveľa viac kontrolovať stred poľa a otupili „tlak“ domácich. Schweinsteiger predviedol super výkon. Ukľudnil hru, rozdával milimetrové pasy na svojich spoluhráčov, ak bolo treba, nebál sa ísť do sklzu a odobrať protihráčovi loptu. Podľa môjho názoru je to ešte „málo“ z jeho majstrovstva a v rozhodujúcich zápasov nám ukáže, že je to hráč svetovej extratriedy. V 71. minúte si vyslúžil Jordan Ayew za filmovanie od Mike Deana žltú kartu. Memhpis Depay mohol potvrdiť naše víťazstvo v 73. minúte, kedy po krásnej prihrávke od španielskeho reprezentanta Juana Matu nepremenil vyloženú šancu. Snažil sa zakončovať na zadnú tyč Brada Guzana, ale netrafil bránu. Po peknej kombinácii a krátkych narážok Herreru a Schweinsteigera ohrozil domáceho brankára strelou po zemi Memphis Depay. Strele chýbala však väčšia razancia. V 82. minúte prebehlo posledné striedanie v našom mužstve, keď Ashley Young nahradil Memphisa. V záverečnej „dvadsaťminútovke“ obdržali žlté karty Ander Herrera a Matteo Darmian. Hráči Aston Villy si už nevypracovali žiadnu príležitosť, a tak sa mohli hráči Manchestru United radovať z druhého víťazstva v novom ligovom ročníku.

Button - ZávěrV druhom zápase sme opäť nepredviedli žiadne „útočné galapredstavenie“. Hráči, ktorí by mali najviac zamestnávať obrany súperov, Memphis Depay a najmä „Wazza“ sú dosť nevýrazní. Dúfam, že náš kapitán sa v nasledujúcom zápase už zobudí a bude predvádzať kvalitné výkony. V základnej zostave by sa mal už objaviť Bastian Schweingesteir, ktorý by mal nahradiť M. Carricka. Verím, že naša v strede so Schweinsteigerom dosiahne oveľa väčších rozmerov. Veľmi dobre sa javila v dnešnom zápase naša obranná „štvorica“, ale na to, aby sme mohli povedať, že obrana hraje v ideálnom zložení, je príliš skoro. Preveriť ju musí mužstvo oveľa väčších kvalít ako hráčov Aston Villy. Teraz sa môžeme len tešiť na ďalší zápas Red Devils.

Aston Villa: Guzan – Bacuna, Richards, Clark, Amavi – Veretout, Gueye, Westwood, Sinclair, Ayew – Agbonlahor

Do hry z lavičky prišli: Sanchez, Gesteda

Manchester United: Romero – Darmian, Smalling, Blind, Shaw – Schneiderlin, Carrick – Mata, Memphis, Januzaj – Rooney

Do hry z lavičky prišli: Herrera, Schweinsteiger, Young