25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia

Vzhůru ke hvězdám: Dean Henderson

18letý Dean Henderson je považován za jednoho z největších brankářských talentů své věkové kategorie a odborníci v něm vidí budoucí brankářskou jedničku anglické fotbalové reprezentace.

dean_henderson

Ve věku osmi let Henderson podepsal smlouvu v Carlisle United. Vedoucí akademie Carlisle United Eric Kinder o mladém hráči ihned prohlásil, že se jedná o nejlepšího brankáře ve své věkové kategorii. Už od jeho deseti let jej začali skauti Manchesteru United pozorně sledovat. Když bylo mladému brankáři 14 let, odmítl nabídky Newcastelu a Chelsea a přestoupil do svého vysněného klubu – Manchesteru United.

„Dean má potenciál stát se prvotřídním brankářem. Je velmi soutěživý a nikdy nechce prohrát. Jeho hlavní předností je to, že je dobře technicky vybavený. Pořád je to mladý brankář, který tvrdě pracuje na svém zlepšení. Pokud bude naslouchat radám a bude na sobě tvrdě pracovat, čeká ho úžasná kariéra,“ řekl na jeho adresu trenér brankářů Manchesteru v mládežnických kategoriích Alan Fettis.

Jak už bylo řečeno výše, Dean Henderson je technicky velmi dobře vybaveným hráčem. Navíc je poměrně vysoký (190 cm) a má skvělé reflexy. Navíc dokáže skvěle číst hru. Mladík tak má všechny potřebné atributy k tomu, aby se z něj stal brankář nejlepší kategorie.

V sezoně 2013/2014 Henderson odchytal za tým Manchesteru United celkem 17 utkání, ve kterých se mu pouze jednou podrželo udržet čisté konto. Sezona 2014/2015 už pro talentovaného brankáře byla mnohem úspěšnější, když v 25 odchytaných zápasech udržel jedenáctkrát čisté konto. Jeho skvělé výkony ocenil i trenér týmu United U18 Paul McGuinness a brankáš se po zásluze dostal do nominace na cenu Jimmy Murphy Young Player of the Year za nejlepšího hráče sezony do 18 let. Tuto cenu nakonec získal obránce Axel Tuanzebe.

Na svůj debut v týmu Manchesteru United U21 zatím Henderson čeká, ale je více než pravděpodobné, že by se mu to v této sezoně mělo povést. V úvahu přichází dokonce jeho hostování. Už v minulé sezoně jej chtělo na hostování získat Carlisle United, ale neuspělo.

Zdroj: manutd.com, mufclatest.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!