01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Blog Redaktorské správy

Vzhůru ke hvězdám: Marcus Rashford

Marcus Rashford je dalším z hráčů, který pochází přímo z Manchesteru a už od dětství byl velkým fanouškem Manchesteru United.

marcus_rashford

Marcus Rashford je ofenzivní záložník, který ale může v případě potřeby nastoupit také na pozici útočníka. Hráč disponuje skvělou kopací technikou a má velmi tvrdou střelu. Když v sezoně 2013/2014 nastoupil v FA Youth Cupu proti Leicesteru City jako hrotový útočník, jasně dal všem najevo, že je schopen na této pozici pravidelně nastupovat. Rashford nicméně upřednostňuje pozici podhrotového hráče.

Ve své premiérové sezoně 2013/2014 v týmu Manchesteru United U18 nastřílel Rashford v deseti odehraných utkání čtyři branky.

V následující sezoně 2014/2015 nastupoval kvůli zranění anglického útočníka Demetriho Mitchella především v útoku a skvělými výkony pomohl týmu v roce 2014 k vítězství v Milk Cupu. V této sezoně za tým Rudých ďáblů U18 nastřílel v 25 zápasech celkem 13 branek. Nutno podotknout, že některé vstřelené branky byly přímo jako z učebnice. Za zmínku stojí například branka v FA Youth Cupu proti Tottenhamu vstřelená z přímého kopu.

Není proto překvapením, že o hráče začaly usilovat i další fotbalové kluby z Anglie. Největší zájem o tohoto talentovaného hráče projevili Manchester City, Arsenal a Chelsea. Mladík však prozatím zůstává v Manchesteru United, kde v září 2014 podepsal nový čtyřletý kontrakt.

„Marcus udělal v poslední době obrovský pokrok. Všichni hráči v této věkové kategorii rostou jak fyzicky, tak psychicky, ale Marcus je jedním z těch, o kterých hodně mluvíme. Musel pochopit, o čem je fotbal v této věkové kategorii a musel se přizpůsobit. Tvrdě pracoval a v posledních zápasech ukázal, že má obrovský potenciál,“ řekl Paul McGuinness.

Rashford má před sebou ještě pořádný kus práce, ale pokud bude na sobě i nadále tvrdě pracovat, mohl by už brzy dostat šanci v prvním týmu Manchesteru United. Nejdříve ale bude důležité, jak se adaptuje na fotbal ve věkové kategorii U21.

Zdroj: manutd.com, givemesport.com, teamtalk.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!