28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia

Vzhůru ke hvězdám: Sean Goss

Sean Goss, už odmala velký fanoušek Manchesteru United, je blízko tomu, aby debutoval v prvním týmu Rudých ďáblů.

sean_goss

19letý záložník Sean Goss začal svojí fotbalovou kariéru v Exeteru City, kde působil od svých osmi let. V roce 2012 si jej všimli zástupci Manchesteru United a pozvali jej na zkoušku a následně na turnaj AEGON Future Cup, který se konal v Holandsku. Ačkoliv Goss ve finále turnaje neproměnil pokutový kop a tým United U17 tak prohrál s Ajaxem Amsterdam v penaltovém rozstřelu, předvedl hráč celkově dobrý výkon. Manchester United se tak rozhodl Seana Gosse získat na trvalý přestup, což se stalo v létě roku 2012. Mladému záložníkovi se tak splnil dětský sen, kdy odmala fandil právě Manchesteru United.

Krátce po svém příchodu do Manchesteru United se ale Sean Goss zranil a mimo hru byl osm měsíců, takže skoro celou sezonu 2012/2013 promarodil.

V sezoně 2013/2014 už ale patřil ke klíčovým hráčům Manchesteru United U18, když odehrál celkem 28 utkání, ve kterých vstřelil šest branek a na další tři přihrál. V této sezoně Goss reprezentoval také tým United U19 v UEFA Youth League, kde odehrál celkem čtyři utkání. Na konci této sezony byl dokonce v nominaci na zisk ceny Jimmy Murphy Player of the Year, kterou však nakonec získal útočník James Wilson.

V následující sezoně 2014/2015 už začal Goss nastupovat za tým Rudých ďáblů U21, nicméně kvůli zdravotním problémům odehrál pouze deset utkání, ve kterých si připsal jednu vstřelenou branku a stejný počet asistencí. Svoji premiérovou branku vstřelil v utkání proti Leicesteru City U21.

„Musím nadále tvrdě pracovat a snažit se zapůsobit. V tuto chvíli je pro mne důležité, abych si udržel místo v sestavě United U21. Musím se nadále přizpůsobovat. Když jsem zde přišel z Exeteru, tempo hry bylo mnohem intenzivnější a musel jsem na sobě zapracovat jak fyzicky, tak psychicky. Přestup do Manchesteru United ale ze mě rozhodně udělal lepšího hráče,“ řekl před časem anglický záložník ohledně svého vývoje od svého příchodu na Old Trafford.

Sean Goss je svým stylem hry často přirovnáván k záložníkovi Michaelu Carrickovi. Hráč si dobře rozumí s míčem, který dokáže podržet, umí vymyslet chytrou přihrávku a dobře si plní obranné úkoly. Navíc umí střílet branky.

„Gossy si v minulé sezoně vedl opravdu dobře. Je to spolehlivý kluk, který když dostane míč, dokáže situaci skvěle vyhodnotit a dobře přihrát. Má dobrou techniku a opravdu tvrdě pracuje. Musí v tom pokračovat a uvidíme, jak to zapůsobí na manažera a ostatní členy realizačního týmu,“ pochválil schopnosti mladého hráče trenér týmu U21 Warren Joyce.

V létě letošního roku hráč dostal příležitost trénovat s prvním týmem Manchesteru United a následně, možná trochu překvapivě, se dostal do nominace anglického klubu pro předsezonní turné v USA. Na turné dostal příležitost v posledním přípravném utkání, když v zápase proti Paris Saint-Germain v 81. minutě nahradil Michaela Carricka.

Ačkoliv Sean Goss nemá místo v prvním týmu Manchesteru United vůbec jisté, pokud bude zdravotně v pořádku a v týmu Manchesteru United U21 bude podávat kvalitní a spolehlivé výkony, mohl by dostat šanci v dresu Rudývh ďáblů i v soutěžním utkání.

Zdroj: manutd.com, dailymail.co.uk, mufclatest.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!