27/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia

Vzhůru ke hvězdám: Callum Gribbin

Manchester United vkládá velké naděje do ofenzivního záložníka Calluma Gribbina. Tento 16letý fotbalový talent už dokonce několikrát trénoval s prvním týmem Rudých ďáblů.

callum_gribbin

Callum Gribbin působí v Manchesteru United od dětství a poprvé se sebe upozornil už v roce 2011, kdy se v utkání za tým United U13 proti stejně starému výběru Ajaxu Amsterdam blýskl dvěma brankami. Toto utkání bylo součástí rozlučky tehdejšího brankáře United Edwina van der Sara s fotbalovou kariérou.

Poslední dvě sezony Gribbin nastupuje za tým Manchesteru United U18, kde odehrál už 25 utkání a na své konto si připsal pět vstřelených branek. Ačkoliv má stále 16 let, v minulé sezoně patřil ke klíčovým hráčům týmu United U18.

Jeho výkon z března letošního roku proti Aston Ville se dá považovat za nejlepší individuální výkon hráče v celé sezoně. V utkání proti Manchesteru City se pak blýskl krásnou brankou z přímého kopu a v utkání proti Middlesbrough zase nádherným sólem zakončeným brankou.

Za skvělé výkony v týmu United U18 si dokonce vysloužil pozvánku do týmu U21, kde debutoval v květnu 2015 ve vítězném utkání proti Manchesteru City.

Mezi přednosti tohoto mladíka patří skvělá kopací technika, dobrý výběr místa, přirozená inteligence na hřišti a skvělá rozehrávka.

„Callum je velmi talentovaný hráč a je typem hráče, kterých anglický fotbal příliš nemá. Dokáže podržet míč a následně vymyslet nádhernou přihrávku. Stejně tak se zlepšuje v dalších aspektech hry. Jeho nasazení je lepší a zlepšil se také ve hře dozadu. Má za sebou opravdu velký pokrok,“ řekl trenér týmu U18 Paul McGuinness na adresu anglického reprezentanta do 16 let.

Skvělé výkony Calluma Gribbina zapůsobily i na manažera Manchesteru United Louise van Gaala, který jej v předsezonní přípravě pozval do prvního týmu Rudých ďáblů, kde se zúčastnil tréninku se seniorským týmem United. I když Gribbin nakonec nebyl součástí výpravy Manchesteru United, která se zúčastnila předsezonního turné v, i tak to pro hráče byla rozhodně velmi cenná a pozitivní zkušenost.

V létě letošního roku o talentovaného hráče projevil vážný zájem anglický Liverpool. 16letý Gribbin ale nabídku Liverpoolu odmítl a místo toho podepsal na Old Trafford nový čtyřletý kontrakt.

„Jsem rád, že jsem podepsal čtyřletou smlouvu. Dobré věci nějakou dobu trvají. Nyní je čas se zaměřit na novou sezonu,“ uvedl Gribbin na svém oficiálním twitterovém účtu po podepsání nové smlouvy.

V letošní sezoně může záložník nadále nastupovat za tým Manchesteru United U18, nicméně se dá očekávat, že hráč dostane více herních příležitostí v týmu United U21. Není dokonce vyloučeno, že pokud bude i nadále pokračovat v úchvatných výkonech, mohl by se už v této sezoně podívat do prvního týmu Manchesteru United.

Zdroj: manutd.com, dailymail.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!