28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia

Vzhůru ke hvězdám: Cameron Borthwick-Jackson

18letý anglický obránce Cameron Borthwick-Jackson je rodákem z Manchesteru a v minulé sezoně odehrál v týmu Manchesteru United U18 nejvíce soutěžních zápasů.

cameron_borthwick_jackson

Místní mladík, který pomohl mládežnickému týmu Manchesteru United k prvenství na turnaji Milk Cup v letech 2013 a 2014. Na turnaji Milk Cup v roce 2014 se dokonce blýskl dvěma vstřelenými brankami, což je na obránce slušný počin.

V 16letech Borthwick-Jackson debutoval v týmu Manchesteru United U21, ale většinou nastupoval na tým Rudých ďáblů U18. V minulé sezoně odehrál za tým United U18 nejvíce soutěžních zápasů ze všech hráčů anglického klubu – 31.

Ačkoliv hráč jednu dobu nastupoval většinou v záložní řadě, postupem času se přemístil do obrany, kde našel své místo. Ideální pozice je pro něj ve středu obrany, popřípadě na pozici levého krajního beka. Mezi přednosti tohoto talentovaného mladíka patří dobrá práce s míčem, tvrdost v osobních soubojích a dobré fyzické parametry.

Cameron Borthwick-Jackson, jenž je rovněž pravidelným reprezentantem mládežnických výběru Anglie, je určitě hráčem, kterého se oplatí v nadcházející sezoně sledovat v týmu Manchesteru United U21.

Zdroj: manutd.com, reddit.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!