03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení: Manchester United – Tottenham Hotspurs

První zápas sezony, nesmírně důležitý, jsme zvládli, máme tři body, i když po nemastném a neslaném výkonu. Tři body se však počítají, obzvláště pak proti takovému soupeři. Jak si vedli jednotliví hráči?

 

Romero 2015Sergio Romero – 7/10

Argentinská záplata byla překvapivým výběrem pro sobotní utkání a příjemně překvapila svým výkonem snad každého. V posledních dvou letech odehrál jenom 14 ligových utkání, ale sotva ukazoval nějaké známky, že by byl nepřipraven. Kromě několika nervy drásajících momentů, kdy měl míč u nohy, měl dobrý debut. Jeho zákroky v posledních minutých udrželi na Old Trafford body.

 

 

 

 

 

Darmian 2015Matteo Darmian – 8,5/10 (MOTM)

Tento Ital byl na hřišti osmdesát minut, z hráčů United byl nejlepší. Fanoušci ho zvolili hráčem zápasu, a tak děláme i my. Darmianova poziční hra a jeho schopnost uhasit průniky korunovaly dobrý výkon. Nebýt deseti minut, připsal by si mladý bek devadesátiminutový debut. Jeho výlety byly přesně to, co tým potřeboval, vzadu pak nechyběl, poctivě se vracel.

 

 

 

 

 

Smalling 2015Chris Smalling – 8/10

Louis van Gaal do něj vložil důvěru, je třetím kapitánem. A on ji splatil. V sestavě nahradil nemocného Phila Jonese a předvedl výkon, za který by se nestyděl ani Rio Ferdinand, k němuž je tak přirovnáván. Zpočátku byl trochu nejistý, ale – stejně jako zbytek týmu – se usadil a hrál parádně. V záběru, kdy se na Romera řítil jeden útok za druhým, byl skvělý. Jestli udrží formu, Otamendi ať si dál kope za Valencii.

 

 

 

 

Blind 2015Daley Blind – 6/10

(Snad) provizorní levý stoper byl přinejmenším nepřesvědčivý. Ukázal záblesky své dobré formy, ale v mnoha případech ztratil balon nebo špatně rozehrál. Mnoho věcí musí být nějak seřazeno, jestli chce van Gaal používat Blinda na této pozici.

 

 

 

 

 

 

 

Shaw 2015Luke Shaw – 6,5/10

Stín toho anglického kluka z přípravy. Kde byly dravé a drzé průniky? Ty nahradily alibistické nahrávky dozadu. Jinak to byl slušný zápas. Jestli ke svým dobrým defenzivním výkonům přidá ty z ofenzívy, může to být jeho průlomová sezona na Old Trafford.

 

 

 

 

 

 

Carrick 2015Michael Carrick – 7/10

Carrick byl vždy pomalý a potvrdil to i v sobotu. Pilíř zálohy United byl po většinu prvního poločasu pomalý, ale když měl své chvíle, ukázal, jak důležitý pro tým je. Po hodině byl správně vystřídán, ale převedl velice dobrý výkon, mnohé překvapil.

 

 

 

 

 

 

 

Schneiderlin 2015Morgan Schneiderlin – 7/10

Další debutant a další slušné představení před domácími fanoušky. Devadesát minut byl neúnavný a tvořivým hráčům Spurs nedal chvilku klidu, rozbil hned několik útoků a předvedl několik taktických faulů na půlce. Vše s lehkostí. Měl několik špatných přihrávek, ale nejlepší výkon podal po příchodu Bastiana Schweinsteigera. 

 

 

 

 

 

 

Mata 2015Juan Mata – 6/10

Španělský playmaker byl srdcem útoků United, snad vždy byl u míče a šlo mohutně vidět, jak moc míč tahal do středu a jak se mu tam líbilo. Míč dokázal potáhnout i přihrát, většinou však do strany, a to je největší minus jeho výkonu. Možná by to bylo něco jiného na podhrotu, ale to už není v naší pravomoci…

 

 

 

 

 

 

Depay 2015Memphis Depay – 6,5/10

Jeden z největších talentů světa se v úvodním zápase sezony snažil dělat show, kličkoval, snažil se. Nové číslo sedm mělo slušný debut, zejména v první polovině. Ve druhém poločase byl poměrně brzo vystřídán a sám tomu nevěřil, z hřiště kráčel očividně frustrovaný. Pod útočníkem vypadá trochu nepřesvědčivě, ale je příliš brzy toto hodnotit.

 

 

 

 

 

 

Young 2015Ashley Young – 6,5/10

Fénix minulé sezony nepředvedl, podle mě, zhola nic. Centry se vrátily na původní úroveň, jeden na jednoho mu moc nevycházelo, Kyle Walker ho dobře uhlídal. Nicméně dobře pracoval, ke konci mnohokrát pomohl defenzivě.

 

 

 

 

 

 

 

Rooney 2015Wayne Rooney – 5/10

Kapitán se snažil. Měl dát gól, čekal, nedal, naštěstí ho nahradil Kyle Walker. Jinak je těžké to hodnotit. Nedostával balony, tak co má potom hrotový útočník dělat?

 

 

 

 

 

 

Střídající hráči:

Schweinsteiger 2015Bastian Schweinsteiger – 6/10

Jedna z největších letních posil si připsala zhruba půlhodinový debut poté, co nahradil Michaela Carricka. Vypadal pevně, tuze a středu zálohy dal jiný tah, jinou energii. Jeho celoplošná dynamika byla úžasná a bijící do očí. Dostal žlutou kartu, ta jeho debut však nezkazila, vysloužil si velké ovace. Hned při rozcvičce při postranní čáře.

 

 

 

 

 

 

Herrera 2015Ander Herrera – 6/10

Na hřiště přišel na dvacet minut, střídal Memphise Depaye. A byl přivítán, a to tak, že velmi vřele. Jakmile vkročil na trávník, celý stadion spustil jeho jméno. Španěl hrál v roli „10ׅ“. A vypadal slušně. Ostatně, jako vždy.

 

 

 

 

 

 

 

Valencia 2015Antonio Valencia – 6/10

Ekvádorec nahradil hvězdu dne Mattea Darmiana a v posledních patnácti minutých svou defenzivní roli zvládl. Několikrát ho podráždil Christian Eriksen, nervy však udržel na uzdě, nefauloval kolem šestnáctky, svou roli zvládl dobře.

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!