Akadémia

U21: Leicester City – United 1:1

Manchester United U21 remizoval v 1. kole Barclays U21 Premier League s Leicesterem City U21 na King Power Stadium 1:1.

u21 premier league

Domácí Leicester City byl od úvodních minut aktivnějším týmem a Joel Castro Pereira musel zasahovat proti střelám Jaka McCourta a také bývalého hráče Manchesteru United Toma Lawrence, který otestoval pozornost švýcarského brankáře střelou z přímého kopu.

V 22. minutě utkání se Leicester dostal do vedení. McCourt zahrával přímý kop a míč se odrazil od hlavy hostujcího Ashleyho Fletchera do branky – 1:0. Manchesteru United se podařilo vyrovnat o jedenáct minut později. Uruguayský obránce Guillermo Varela se blýskl krásnou individuální akcí, kdy pronikl až do pokutového území a levačkou překonal domácího brankáře Jonnyho Maddisona – 1:1.

Vstřelená branka Rudé ďábly povzbudila a Josh Harrop byl po přihrávce Jamese Weira blízko vstřelení vedoucí branky, nicméně střílel přímo do brankáře Maddisona.

Druhý poločas byl vyrovnaný a oba týmy se dostaly do šance. Hostující Harrop ale střílel z přímého kopu nad, zatímco na druhé straně střelu Jacka Barmbyho na poslední chvíli zblokoval Donald Love.

Domácí Joe Dodoo si to o chvíli později namířil přímo mezi obránce United a zastavil jej až pohotový Pereira. Na druhé straně neuspěl se svojí kroucenou střelou Matty Willock. Střelecky se neprosadil ani Ashley Fletcher a to hned dvakrát.

Už v nastaveném čase nejprve Timothy Fosu-Mensah předvedl výtečný obranný zákrok a se střelou McCourta z přímého kopu si poradil Pereira.

Zápas tak skončil spravedlivou remízou 1:1.