25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia

Vzhůru ke hvězdám: RoShaun Williams

Jméno 16letého obránce Manchesteru United RoShauna Williamse pravděpodobně mnoho fanoušků tohoto klubu nezná, přesto tento talentovaný mladík patří mezi velké fotbalové naděje.

Bývalý mládežnický reprezentant Anglie U16 je znám především díky své úchvatné rychlosti. Minulé léto dokonce překonal 25 let dlouhotrvající středoškolský rekord v běhu na 100 metrů, který držel olympijský vítěz Darren Campbell časem 11,13 sekund. Mladík Manchesteru United RoShaun Williams zaběhl 100 metrů za 10,99 sekund! I přes tyto fantastické atletické vlohy Wiiliams vždy snil o kariéře profesionálního fotbalisty. Do Manchesteru United přišel, když mu bylo devět let. Hráč věří, že je ve správném klubu, jelikož United vždy dávali šanci mladým hráčům.

„Mým idolem je Ryan Giggs a to asi proto, že celou kariéru strávil v tomto klubu. Když byl hrajícím manažerem, tak dal navíc šanci mladým hráčům,“ řekl RoShaun Williams.

Ačkoliv je Wiiliams velmi mladým hráčem a svojí hru musí ještě technicky hodně zdokonalit, v minulé sezoně pravidelně nastupoval za tým Manchesteru United U18. Po bohu Axela Tuanzebeho odehrál ve středu obrany celkem 26 utkání, párkrát nastoupil na pozici pravého krajního obránce.

Tvrdá práce a dobré výkony mu dokonce vysloužily pozvánku do týmu Manchesteru United U21, kde v posledním utkání sezony nastoupil na posledních 23 minut k utkání proti Manchesteru City. I když pod Warrenem Joycem odehrál pouze několik minut, jde vidět, že hráč má obrovský potenciál.

Williams byl také pravidelným reprezentantem výběru Anglie U16, kde debutoval v říjnu 2013 jako 15letý v utkání proti Walesu, kdy tým navíc vedl jako kapitán. Dá se předpokládat, že Williams bude reprezentovat Anglii i ve vyšších věkových kategoriích.

V následující sezoně bude Williams pravděpodobně spíše nastupovat ještě za tým Manchesteru United U18, nicméně by určitě mohl nakouknout i do utkání Manchesteru United U21. Na debut v prvním týmu Rudých ďáblů bude muset ještě Williams nějaký rok počkat, ale určitě má dobře nakročeno k tomu, aby se tak stalo co nejdříve.

Zdroj: mufclatest.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!