30/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia

Vzhůru ke hvězdám: Axel Tuanzebe

Před sezonou 2014/2015 mnoho fanoušků Manchesteru United jméno Axela Tuanzebeho neznalo. Nyní je vše jinak a talentovaný obránce má všechny předpoklady k tomu, aby se z něj stal jeden z nejlepších středních obránců všech dob.

V minulé sezoně byl Axel Tuanzebe jedním z klíčových hráčů týmu Manchesteru United U18 a několikrát také nastoupil za tým Manchesteru United U21. Axel Tuanzebe svou hrou a postavou hodně připomíná bývalého obránce Rudých ďáblů Rio Ferdinanda.

Ačkoliv se Tuanzebe narodil v Demokratické republice Kongo, vyrostl v Rochdale, takže se dá považovat za místního kluka. Do Manchesteru United přišel v roce 2009, když mu bylo 11 let. Už tehdy Sir Alex Ferguson, tehdejší manažer United, mladému obránci předpovídal úžasnou budoucnost. Za skvělé výkony v minulé sezoně Tuanzebe získal cenu Academy Player of the Year za nejlepšího hráče Manchesteru United do 18 let. Už jako 16letý dovedl tým Manchesteru United U18 v letech 2013 a 2014 k prvenství v Milk Cupu.

Tuanzebe je fyzicky impozantním hráčem, který v srdci obrany budí obrovský respekt. S míčem u nohy z něj vyzařuje obrovské sebevědomí a velmi rád se často zapojuje do útočných akcí. Jeho další předností je obrovská rychlost, což je nepříjemná noční můra pro všechny útočníky soupeře. Díky své rychlost Tuanzebe občas nastupuje také na pozici pravého krajního ofenzivního obránce. Všichni v Manchesteru United, včetně samotného manažera Louise van Gaala, považují Tuanzebeho za obrovský fotbalový talent. Les Kershaw, jeden z poradců v akademii Rudých ďáblů, o něm prohlásil:

„Je to velmi, velmi dobrý hráč. Je jedním z hráčů, kteří se mi hodně líbí, a to především díky své silné osobnosti.“

Dá se očekávat, že by Tuanzebe mohl postupem času dostat šanci v prvním týmu United, i když on sám je v tomto ohledu velmi zdrženlivý.

„Pouze čas to ukáže. Budu pokračovat ve svém vývoji a snad se tam jednou dostanu,“ řekl Tuanzebe ohledně šance dostat se do prvního týmu Red Devils.

Nejprve však stále teprve 17letý obránce dostane šanci v týmu Manchesteru United U21. Zatím je brzy jej hodnotit, ale budoucnost pro Axela Tuanzebeho vypadá velmi nadějně.

Zdroj: mufclatest.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!