25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia

Vzhůru ke hvězdám: Timothy Fosu-Mensah

Timothy Fosu-Mensah hrál ve středu obrany Ajaxu Amsterdam na turnaji AEGON Future Cup 2014, když si jej poprvé všimli zástupci Manchesteru United. O několik měsíců později tento talentovaný obránce přestoupil na Old Trafford.

O mládežnického reprezentanta Nizozemska U16 měl zájem také italský Inter Milán a rival z Manchesteru City, nicméně mladík nakonec přestoupil do Manchesteru United. Timothy Fosu-Mensah nastupuje většinou ve středu obrany, ale může nastoupit také na krajích obrany či dokonce na pozici defenzivního záložníka. Jedná se tak o velmi univerzálního hráče.

V minulé sezoně Fosu-Mensah odehrál za tým Manchesteru United U18 celkem 19 utkání, ve kterých si připsal pět asistencí, většinou z pozice defenzivního štítu. Fosu-Mensah je fyzicky impozantním hráčem, zároveň si však dobře rozumí s míčem a zdobí jej také velká rychlost. Hráč přišel do Manchesteru United minulý rok v létě za sumu 300,000 liber, což by se v případě úspěchu bývalého hráče Ajaxu Amsterdam dalo považovat za velmi výhodnou transakci.

Fosu-Mensah by od nadcházející sezony mohl pravidelně nastupovat v sestavě Manchesteru United U21 pod vedením Warrena Joyce zvláště poté, co z týmu v létě odešel obránce Tom Thorpe. Pro tohoto talentovaného 17letého obránce by to byl velký krok směrem kupředu ve slibně se rozvíjející fotbalové kariéře.

Fosu-Mensah byl pravidelným reprezentantem mládežnických výběru Nizozemska U15, U16 a U17 a dá se očekávat, že postupem času nastoupí i v seniorské holandské reprezentaci.

Do hráče jsou vkládány velké naděje a zatím to vypadá, že hráč všechny tlaky, které jsou vyvíjeny na jeho osobu, s přehledem zvládá. Je jen otázkou času, kdy Fosu-Mensah dostane šanci také v prvním týmu Manchesteru United. Pokud bude podávat dobré výkony v týmu United U21, nemuseli bychom na jeho debut čekat příliš dlouho.

Zdroj: mufclatest.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!