25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Spoluhráči se loučili s Rafaelem

Před několika desítkami hodin oznámil brazilský obránce Rafael svůj odchod z Old Trafford a nutno říct, že tento přestup byl pro fanoušky a spoluhráče o poznání bolestivější než odchod Argentince Angela Di Maríi.

Rafael-da-Silva-v-Carlos-0061

Pětadvacetiletý pravý obránce už absolvoval s Lyonem, svým novým zaměstnavatelem, první trénink, nicméně na Manchester United určitě ještě nezapomněl. Jednak proto, že na Old Trafford strávil dlouhých osm let, ale také proto, že řada bývalých spoluhráčů se k jeho odchodu vyjádřila prostřednictvím tweetů.

„Jsi jeden z nejlepších chlapů, jaké jsem kdy potkal. Jsem si jistý, že budeš úspěšný i v novém angažmá, jsi top! – David de Gea.

„Hodně štěstí Rafa, budeš nám chybět.“ – Wayne Rooney.

„Osm let? Mi trvalo čtyři roky rozpoznat rozdíl mezi ním a Fabem (Fabiem). Hodně štěstí, Rafo. Budeš nám chybět. Bylo mi potěšením“ – Michael Carrick.

Ke svému přestupu se pochopitelně vyjádřil i sám Rafael a to prostřednictvím dopisu (níže přepsané jsou pouze části onoho dopisu) adresovanému Fabiovi, který Old Trafford opustil v roce 2014, když přestoupil do Cardiffu.

rafael-fabio-da-silva

„Pamatuješ začátek? Bylo to jako včera, když jsme se vrátili z tréninku a zazvonil ten telefon. Robin vždycky mluvil o vnitřním dítěti, ale my tenkrát ještě kluci byli, když o nás pan Ferguson projevil zájem. Nevím, jestli větší nadšení ještě někdy zažiji.

Mám pocit, že lidi budou říkat, že jsme v Manchesteru neuspěli, že jsme měli lépe bránit, nebo být zdravější. Vím, že jsi od svého odchodu na sobě hodně dřel a že věci prostě nešly tak, jak jsi chtěl. Ale já to vidím trochu jinak. Úspěch se neměří jenom podle počtu gólů nebo odehraných zápasů, ale taky podle zážitků a dalších věcí. A teď se asi mé filozofii směješ, ale to je fuk, vždyť je to pravda, ne?

Jen si to vezmi, fanoušci nás stejně mají radši než stovky dalších hráčů, kteří odehráli stejně hodně utkání, jako my (teda aspoň jako já 😀 😀 :D). Vždycky už budu ten hajzlík, který si otevřel hubu na Tevéze a na ty liverpoolské idioty. A ty budeš ten, který si zahrál ve finále Ligy mistrů a dal parádní gól Arsenalu. A pan Ferguson o nás mluvil jako o synech, pro Boha. A poznali jsme jeho fén.“

Rafael

„PS – Můžeš prosím tě přestat používat můj Xbox live login? Říkal jsem ti to už tisíckrát.“

Zdroj: manutd.com, mirror.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!