06/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Rafael Da Silva přestupuje do Olympique Lyon

Brazilský obránce Rafael Da Silva přestupuje z Manchesteru United do francouzského Olympique Lyon, kde podepíše smlouvu na čtyři roky.

Francouzský fotbalový klub Olympique Lyon informoval o přestupu brazilského obránce dnes na svých oficiálních webových stránkách poté, co hráč úspěšně prošel lékařskou prohlídkou. Rafael měl na Old Trafford smlouvu ještě na jeden rok, ale manažer Rudých ďáblů Louis van Gaal hráči sdělil, že s ním už nadále do základní sestavy nepočítá. Už dříve Manchester United získal italského obránce Mattea Darmiana.

„Olympique Lyon informuje o dohodě s Manchesterem United ohledně přestupu brazilského reprezentanta Rafaela Da Silvy, který v následujících dnech podepíše s Olympique Lyon čtyřletý kontrakt s platností do 30. června 2019,“ stojí v oficiálním prohlášení francouzského klubu.

Podle údajných zpráv by měl Manchester United za Rafaela inkasovat zhruba 2,5 milionu liber.

„Chtěl bych poděkovat fanouškům Manchesteru United za všechnu lásku, kterou mi za těch osm let prokázali. Od doby, co jsem přišel do klubu, jsem prožil několik neuvěřitelných momentů. Koneckonců to bylo osm let strávených v jednom z největších klubů na světě. Také bych chtěl poděkovat všem zaměstnancům, kteří se ke mně chovali s velkou láskou a pozorností. Děkuji Velké Británii, v této zemi jsem se toho hodně naučil jako hráč i jako lidská bytost. Tyto lekce si budu pamatovat do konce svého života. Děkuji siru Alexi Fergusonovi, který věřil v mé schopnosti a otevřel mi spoustu dveří. Nyní je přede mnou nová cesta, nová výzva,“ uvedl Rafael na svém facebookovém profilu.

Rafael přišel do Manchesteru United v roce 2008 z brazilského Fluminense, ale v minulé sezoně odehrál v dresu United pouhých jedenáct utkání. V Premier League odehrál celkem 96 utkání, ve kterých vstřelil pět branek.

Jeho dvojče Fabio odešel z Manchesteru United v lednu 2014, kdy přestoupil do Cardiff City.

Zdroj: skysports.com, olweb.fr


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!