27/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Schneiderlin? Děkovat můžeme Shawovi

O Morgana Schneiderlina měl zájem Arsenal i Tottenham, Luke Shaw – jeho staronový spoluhráč – ho však přesvědčil o United.

JS52564290

Luke Shaw v prosinci trčel v zácpě na dálnici M3, mimochodem v klubovém obleku od Paula Smithe, což zapříčinilo jeho pozdní příjezd na stadion Southamptonu, kde ten večer hrál jeho Manchester United. Luke byl tenkrát zraněn, ale i tak si nenechal ujít výlet do svého bývalého klubu.

Když opožděně dorazil, šel pochopitelně do VIP zóny, kde si našel místo vedle dalšího zraněného hráče. Ale hostí. Jednalo se o Morgana Schneiderlina. Pětadvacetiletý francouzský reprezentant se minulé léto nenechal zviklat k přestupu, i když jeho spoluhráči odcházeli ve velkém do Manchesteru a Liverpoolu.

Arsenal se snažil o přestup velice horlivě, trenér Tottenhamu – bývalý trenér Saints – Mauricio Pochettino by dal, nevíme co za to, aby přišel Schneiderlin opět za ním. Shaw, i když v United neustále zraněný a sezona nebyla nejlepší, ujišťoval Morgana, že v létě by byli United nejlepší volbou.

Ostatně, hráči United dělali několikrát práci za Sira Alexe Fergusona. Wes Brown byl na dovolené v Las Vegas v létě 2002 společně s Riem Ferdinandem. A co se nestalo? O měsíc později přestupuje budoucí vítěz Ligy mistrů do United z Leedsu za rekordní sumu. Zatímco Brown to dokázal, Gary Neville ve své autobiografii přiznal, že se snažil zlákat Stevena Gerrarda.

„Pojď hrát za United, řekl jsem mu,“ píše ve své autobiografii Neville. „Fanoušci tě budou milovat ihned. Jen se zasmál, a řekl: Udělám to, pokud ty půjdeš na Anfield.“

Podobnou roli jako Luke Shaw plnil Nemanja Vidić, jenž přesvědčil své krajany Zorana Tošiče a Adama Ljajiče k přestupu do United.

A řekněme si to upřímně – to, že přesvědčil Schneiderlina, je zatím nejlepší věcí, kterou pro United udělal. Louis van Gaal má teď hráče pro pravý střed zálohy, která je teď, i díky němu, až neskutečně kvalitní.

Díky, Luku!  

zdroj: men.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!